İslam İnkişaf Bankı (İİB) Qrupunun Baş katibi Riad Raquebin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev qonaqlara “ASAN xidmət” mərkəzləri barədə ətraflı məlumat verib. Diqqətə çatdırılıb ki, Prezident İlham Əliyevin şəxsi təşəbbüsü ilə yaradılan “ASAN xidmət” əhalinin dövlət xidmətlərinə əlçatanlığının təmin edilməsində mühüm rol oynayıb.
Eyni zamanda qonaqlara Dövlət Agentliyi ilə İİB arasında 2023-cü ilin mart ayında imzalanmış Anlaşma Memorandumunun implementasiyası çərçivəsində “ASAN xidmət” modelinin təşkilata üzv dövlətlərdə tətbiqi məqsədilə həyata keçirilən birgə fəaliyyət barədə ətraflı məlumat verilib.
Baş katib öz növbəsində “ASAN xidmət” modelinin onlarda böyük təəssürat yaratdığını bildirib, müvafiq Anlaşma Memorandumunun icrası çərçivəsində həyata keçirilən əməkdaşlığın əhəmiyyətini vurğulayıb.
Qonaqlar "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, “Bilim Bakı” mərkəzinin, Səyyar ASAN xidmətin fəaliyyəti ilə də tanış olublar.

A delegation led by Riad Raqueb, Secretary General of the Islamic Development Bank (IsDB) Group, familiarized itself with the activities of the "ASAN service" center.
Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, provided detailed information to the guests about "ASAN service" centers. It was noted that "ASAN service", established on the personal initiative of President Ilham Aliyev, has played an important role in ensuring the accessibility of public services to the population.
At the same time, the guests were provided with detailed information about the joint activities carried out within the framework of the implementation of the Memorandum of Understanding signed between the State Agency and the IsDB in March 2023, aimed at applying the "ASAN service" model in the organization's member states.
The Secretary General, in turn, stated that the "ASAN service" model made a great impression on them and emphasized the importance of the cooperation carried out within the framework of the implementation of the relevant Memorandum of Understanding.
The guests also familiarized themselves with the activities of the "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, the "Bilim Baku" center, and Mobile ASAN service.