İslam İnkişaf Bankı (İİB) Qrupunun Baş katibi Riad Raquebin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev qonaqlara “ASAN xidmət” mərkəzləri barədə ətraflı məlumat verib. Diqqətə çatdırılıb ki, Prezident İlham Əliyevin şəxsi təşəbbüsü ilə yaradılan “ASAN xidmət” əhalinin dövlət xidmətlərinə əlçatanlığının təmin edilməsində mühüm rol oynayıb.
Eyni zamanda qonaqlara Dövlət Agentliyi ilə İİB arasında 2023-cü ilin mart ayında imzalanmış Anlaşma Memorandumunun implementasiyası çərçivəsində “ASAN xidmət” modelinin təşkilata üzv dövlətlərdə tətbiqi məqsədilə həyata keçirilən birgə fəaliyyət barədə ətraflı məlumat verilib.
Baş katib öz növbəsində “ASAN xidmət” modelinin onlarda böyük təəssürat yaratdığını bildirib, müvafiq Anlaşma Memorandumunun icrası çərçivəsində həyata keçirilən əməkdaşlığın əhəmiyyətini vurğulayıb.
Qonaqlar "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, “Bilim Bakı” mərkəzinin, Səyyar ASAN xidmətin fəaliyyəti ilə də tanış olublar.

Делегация во главе с Генеральным секретарем Группы Исламского банка развития (ИБР) Риадом Ракебом ознакомилась с деятельностью центра «ASAN xidmət».
Председатель Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики Ульви Мехтиев подробно проинформировал гостей о центрах «ASAN xidmət». Было отмечено, что «ASAN xidmət», созданный по личной инициативе Президента Ильхама Алиева, сыграл важную роль в обеспечении доступности государственных услуг для населения.
В то же время гостям была предоставлена подробная информация о совместной деятельности, осуществляемой в рамках реализации Меморандума о взаимопонимании, подписанного между Государственным агентством и ИБР в марте 2023 года, с целью применения модели «ASAN xidmət» в государствах-членах организации.
Генеральный секретарь, в свою очередь, заявил, что модель «ASAN xidmət» произвела на них большое впечатление, и подчеркнул важность сотрудничества, осуществляемого в рамках исполнения соответствующего Меморандума о взаимопонимании.
Гости также ознакомились с деятельностью Инкубационного и акселерационного центра "INNOLAND", центра «Bilim Bakı» и Мобильной службы ASAN xidmət.