"ASAN xidmət" "Eşitmə və Nitq Məhdudiyyətli Şəxslərə Sosial Yardım" İctimai Birliyi ilə birgə tərəfdaşlıq çərçivəsində “Hər kəs üçün ASAN” sosial layihəsinə start verib.
Layihə çərçivəsində dövlət xidmətləri ilə bağlı məlumatlandırıcı videolar hazırlanaraq "ASAN xidmət"in sosial media hesablarında paylaşılacaq. Videolar surdotərcümə (işarət dili) ilə təqdim ediləcək və burada müxtəlif dövlət xidmətləri, müraciət qaydaları, vətəndaşların yararlana biləcəyi imkanlar barədə məlumatlar əks olunacaq.
Layihənin əsas məqsədi eşitmə və nitq məhdudiyyətli şəxslərin dövlət xidmətlərinə çıxış imkanlarını genişləndirmək, onların məlumatları daha rahat və əlçatan formada əldə etməsini təmin etməkdir.
"ASAN xidmət" fəaliyyətində hər zaman vətəndaş məmnuniyyətini, sosial həssaslığı və xidmətlərin hər kəs üçün əlçatan olmasını əsas prioritetlərdən biri kimi ön planda saxlayır.

"ASAN xidmət" в рамках партнерства с Общественным объединением "Социальная помощь лицам с нарушениями слуха и речи" запустил социальный проект "ASAN для всех".
В рамках проекта будут подготовлены информационные видеоролики о государственных услугах, которые будут размещены в социальных сетях "ASAN xidmət". Видеоролики будут представлены с сурдопереводом (языком жестов) и будут содержать информацию о различных государственных услугах, правилах обращения и возможностях, которыми могут воспользоваться граждане.
Основная цель проекта — расширить доступ лиц с нарушениями слуха и речи к государственным услугам, а также обеспечить им получение информации в более удобной и доступной форме.
"ASAN xidmət" всегда ставит во главу угла удовлетворенность граждан, социальную чувствительность и доступность услуг для всех как один из основных приоритетов своей деятельности.