“ASAN xidmət” əməkdaşları şəhidlərimizi anırlar
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyində, tabeliyində olan qurumlarda və "ASAN xidmət" mərkəzlərində 27 Sentyabr - Anım Günü ilə bağlı tədbirlər təşkil olunub.
Dövlət Agentliyinin kollektivi Bakıda Zəfər parkında şəhidlərimizin əziz xatirəsini yad edib.
Eyni zamanda ASAN könüllüləri tərəfindən regionlarda yerləşən Şəhidlər xiyabanlarına ziyarətlər, şəhid ailə üzvləri və qazilər ilə görüşlər, film nümayişləri həyata keçirilib.
Tədbirlərdə Müzəffər Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycan Ordusu tərəfindən qazanılan parlaq qələbədən söz açılıb. Həmçinin ərazi bütövlüyümüzün bərpası uğrunda canlarını fəda etmiş qəhrəman Vətən övladlarının, şəhidlərimizin əziz xatirəsinin xalqımız tərəfindən daim yad edildiyi vurğulanıb.
Prezident İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamı ilə ölkəmizin ərazi bütövlüyü yolunda canlarını fəda etmiş bütün şəhidlərimizə dərin ehtiram əlaməti olaraq hər ilin 27 sentyabrı Anım Günü kimi qeyd olunur.

Сотрудники «ASAN xidmət» чтят память наших шехидов
В Государственном агентстве по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики, подведомственных ему структурах и центрах «ASAN xidmət» были организованы мероприятия, посвященные 27 Сентября – Дню памяти.
Коллектив Государственного агентства почтил светлую память наших шехидов в Парке Победы в Баку.
Одновременно волонтеры ASAN посетили Аллеи шехидов в регионах, провели встречи с членами семей шехидов и ветеранами, а также организовали показы фильмов.
На мероприятиях говорилось о блестящей победе, одержанной Азербайджанской Армией под руководством Победоносного Верховного Главнокомандующего, Президента Ильхама Алиева. Также было подчеркнуто, что народ всегда чтит светлую память героических сынов Отечества, наших шехидов, пожертвовавших своими жизнями за восстановление нашей территориальной целостности.
Согласно соответствующему Распоряжению Президента Ильхама Алиева, 27 сентября каждого года отмечается как День памяти в знак глубокого уважения ко всем нашим шехидам, пожертвовавшим своими жизнями за территориальную целостность нашей страны.