“ASAN xidmət” əməkdaşları şəhidlərimizi anırlar
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyində, tabeliyində olan qurumlarda və "ASAN xidmət" mərkəzlərində 27 Sentyabr - Anım Günü ilə bağlı tədbirlər təşkil olunub.
Dövlət Agentliyinin kollektivi Bakıda Zəfər parkında şəhidlərimizin əziz xatirəsini yad edib.
Eyni zamanda ASAN könüllüləri tərəfindən regionlarda yerləşən Şəhidlər xiyabanlarına ziyarətlər, şəhid ailə üzvləri və qazilər ilə görüşlər, film nümayişləri həyata keçirilib.
Tədbirlərdə Müzəffər Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycan Ordusu tərəfindən qazanılan parlaq qələbədən söz açılıb. Həmçinin ərazi bütövlüyümüzün bərpası uğrunda canlarını fəda etmiş qəhrəman Vətən övladlarının, şəhidlərimizin əziz xatirəsinin xalqımız tərəfindən daim yad edildiyi vurğulanıb.
Prezident İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamı ilə ölkəmizin ərazi bütövlüyü yolunda canlarını fəda etmiş bütün şəhidlərimizə dərin ehtiram əlaməti olaraq hər ilin 27 sentyabrı Anım Günü kimi qeyd olunur.

"ASAN Service" Employees Commemorate Our Martyrs
Events dedicated to September 27 - Commemoration Day were organized at the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, its subordinate bodies, and "ASAN Service" centers.
The staff of the State Agency commemorated the dear memory of our martyrs at Victory Park in Baku.
At the same time, ASAN volunteers visited Martyrs' Alleys in the regions, held meetings with family members of martyrs and veterans, and organized film screenings.
During the events, the brilliant victory achieved by the Azerbaijani Army under the leadership of the Victorious Supreme Commander-in-Chief, President Ilham Aliyev, was discussed. It was also emphasized that the dear memory of our heroic sons of the Motherland, our martyrs, who sacrificed their lives for the restoration of our territorial integrity, is always remembered by our people.
By the relevant Order of President Ilham Aliyev, September 27 of each year is celebrated as Commemoration Day as a sign of deep respect for all our martyrs who sacrificed their lives for the territorial integrity of our country.