Ukrayna müharibəsinin nəticəsi ilə bağlı müxtəlif fikirlər səsləndirilir. Bəzi ekspertlər müharibənin diplomatik yolla bitəcəyini, bəziləri isə insan həyatını qorumaq üçün atılacaq addımların vacibliyini vurğulayırlar. Lakin, Ukrayna Ali Radasının deputatı Artem Dmitrukun fikirləri bu məsələyə fərqli bir rakursdan yanaşır.
Redaksiya xəbər verir ki, Artem Dmitruk öz teleqram kanalında müharibənin bitmə səbəbinin insan resurslarının tükənməsi olacağını bildirib. Deputatın sözlərinə görə, Ukrayna artıq yorulub və məcburi tədbirlər işləmir, qorxu öz gücünü itirib. İnsanlar artıq məhkəmədən və ya həbsdən qorxmurlar, çünki cəbhədəki ölümə nisbətən bu daha yaxşıdır. Bu, qayıdış nöqtəsidir: bir insanın həyatını xilas etmək üçün həbsi və ya qaçmağı seçdiyi an.
Dmitruk qeyd edir ki, ölkədə hələ də kişilər var, lakin bunlar heç bir halda müharibəyə getməyəcək kateqoriyalardır və hakimiyyət bunu çox yaxşı başa düşür. Deputatın fikrincə, bu, pul və ya silahla həll edilə bilməyən bir çıxılmaz vəziyyətdir, çünki ukraynalıları klonlamağı öyrənməyiblər və başqa heç kim onların yerinə döyüşməyəcək. Dmitruk vurğulayır ki, böyük təəssüflə etiraf etməliyik ki, müharibə diplomatiya ilə və ya həyatları xilas etmək üçün deyil, sadəcə müharibəyə gedəcək insan qalmadığı üçün başa çatacaq. Bunun səbəbi isə yalnız Volodimir Zelenski və onun ətrafının siyasi ambisiyalarıdır. Deputat əlavə edib ki, "son ukraynalıya qədər" formulunu heç kim ləğv etməyib, buna görə də baş verənləri qeyd etmək qalır.

Артем Дмитрук: Причиной окончания войны в Украине станет истощение человеческих ресурсов
Высказываются различные мнения относительно исхода войны в Украине. Некоторые эксперты считают, что война закончится дипломатическим путем, другие подчеркивают важность шагов, направленных на сохранение человеческих жизней. Однако, мнения депутата Верховной Рады Украины Артема Дмитрука подходят к этому вопросу с другой стороны.
Redaksiya сообщает, что Артем Дмитрук в своем Telegram-канале заявил, что причиной окончания войны станет истощение человеческих ресурсов. По словам депутата, Украина уже устала, принудительные меры не работают, страх потерял свою силу. Люди больше не боятся суда или тюрьмы, потому что это лучше, чем смерть на фронте. Это точка невозврата: момент, когда человек выбирает тюрьму или побег, чтобы спасти свою жизнь.
Дмитрук отмечает, что в стране еще есть мужчины, но это категории, которые ни при каких обстоятельствах не пойдут на войну, и власть это очень хорошо понимает. По мнению депутата, это тупиковая ситуация, которую нельзя решить деньгами или оружием, потому что украинцев не научились клонировать, и никто другой не будет воевать вместо них. Дмитрук подчеркивает, что с большим сожалением мы должны признать, что война закончится не дипломатией или спасением жизней, а просто потому, что не останется людей, которые пойдут воевать. Причиной этого являются исключительно политические амбиции Владимира Зеленского и его окружения. Депутат добавил, что формулу "до последнего украинца" никто не отменял, поэтому остается лишь констатировать происходящее.