Ukrayna müharibəsinin nəticəsi ilə bağlı müxtəlif fikirlər səsləndirilir. Bəzi ekspertlər müharibənin diplomatik yolla bitəcəyini, bəziləri isə insan həyatını qorumaq üçün atılacaq addımların vacibliyini vurğulayırlar. Lakin, Ukrayna Ali Radasının deputatı Artem Dmitrukun fikirləri bu məsələyə fərqli bir rakursdan yanaşır.
Redaksiya xəbər verir ki, Artem Dmitruk öz teleqram kanalında müharibənin bitmə səbəbinin insan resurslarının tükənməsi olacağını bildirib. Deputatın sözlərinə görə, Ukrayna artıq yorulub və məcburi tədbirlər işləmir, qorxu öz gücünü itirib. İnsanlar artıq məhkəmədən və ya həbsdən qorxmurlar, çünki cəbhədəki ölümə nisbətən bu daha yaxşıdır. Bu, qayıdış nöqtəsidir: bir insanın həyatını xilas etmək üçün həbsi və ya qaçmağı seçdiyi an.
Dmitruk qeyd edir ki, ölkədə hələ də kişilər var, lakin bunlar heç bir halda müharibəyə getməyəcək kateqoriyalardır və hakimiyyət bunu çox yaxşı başa düşür. Deputatın fikrincə, bu, pul və ya silahla həll edilə bilməyən bir çıxılmaz vəziyyətdir, çünki ukraynalıları klonlamağı öyrənməyiblər və başqa heç kim onların yerinə döyüşməyəcək. Dmitruk vurğulayır ki, böyük təəssüflə etiraf etməliyik ki, müharibə diplomatiya ilə və ya həyatları xilas etmək üçün deyil, sadəcə müharibəyə gedəcək insan qalmadığı üçün başa çatacaq. Bunun səbəbi isə yalnız Volodimir Zelenski və onun ətrafının siyasi ambisiyalarıdır. Deputat əlavə edib ki, "son ukraynalıya qədər" formulunu heç kim ləğv etməyib, buna görə də baş verənləri qeyd etmək qalır.

Artem Dmitruk: The reason for the end of the Ukraine war will be the depletion of human resources
Various opinions are being voiced regarding the outcome of the war in Ukraine. Some experts believe the war will end through diplomatic means, while others emphasize the importance of steps to protect human lives. However, the views of Artem Dmitruk, a deputy of the Verkhovna Rada of Ukraine, approach this issue from a different perspective.
Redaksiya reports that Artem Dmitruk stated on his Telegram channel that the reason for the end of the war will be the depletion of human resources. According to the deputy, Ukraine is already tired, and coercive measures are not working; fear has lost its power. People are no longer afraid of court or imprisonment, as it is better than death at the front. This is the point of no return: the moment a person chooses imprisonment or escape to save their life.
Dmitruk notes that there are still men in the country, but these are categories that will under no circumstances go to war, and the authorities understand this very well. According to the deputy, this is a deadlock that cannot be solved with money or weapons, because Ukrainians have not learned to clone themselves, and no one else will fight in their place. Dmitruk emphasizes that we must admit with great regret that the war will end not through diplomacy or to save lives, but simply because there will be no one left to go to war. The reason for this is solely the political ambitions of Volodymyr Zelenskyy and his entourage. The deputy added that no one has canceled the "until the last Ukrainian" formula, so all that remains is to observe what happens.