Son elmi araşdırmalar göstərir ki, qəhvə qadın orqanizminə spirtli içkilər və enerji içkilərindən daha güclü mənfi təsir göstərə bilər.
Redaksiya xəbər verir ki, mütəxəssislərin sözlərinə görə, qəhvə içildikdən sonra bədəndə kortizol səviyyəsi sürətlə yüksəlir və orqanizm güclü stress vəziyyətinə düşür. Şəkər və şirələr əlavə olunan qəhvələr insulin səviyyəsində kəskin dalğalanmalara səbəb olur.
Bundan başqa, süd qatılmış qəhvə bəzi qadınlarda dəridə səpgilərin və sızanaqların yaranmasına, iltihabın artmasına gətirib çıxara bilər. Bu proseslər dərinin yaşlanma sürətini dəfələrlə artırır.
Alimlər qadınlara qəhvə istehlakını məhdudlaşdırmağı və xüsusən şəkər, şirə və süd əlavə olunmuş variantlardan uzaq durmağı tövsiyə edirlər.

Recent scientific research shows that coffee can have a stronger negative impact on the female body than alcoholic beverages and energy drinks.
The editorial office reports that, according to experts, after coffee consumption, cortisol levels in the body rapidly increase, and the body enters a state of strong stress. Coffees with added sugar and syrups cause sharp fluctuations in insulin levels.
Furthermore, coffee with added milk can lead to the appearance of rashes and acne on the skin and increased inflammation in some women. These processes significantly accelerate the skin's aging rate.
Scientists recommend that women limit their coffee consumption and especially avoid options with added sugar, syrup, and milk.