Apple yeni iPhone 17e modeli ilə bazara iddialı gəlir
Yeni nəsil `iPhone` telefonlarının bazara çıxarılmasına hazırlıq gedir. Texnologiya dünyasında baş verən yeniliklər, xüsusilə də mobil cihazların inkişafı, istehlakçıların marağını artırır. Bu dəfə `Apple` şirkəti, `iPhone 17e` modelini təqdim etməyə hazırlaşır.
Redaksiya məlumat verir ki, `Apple`, `iPhone 16e` modelinin təqdimatından təxminən bir il sonra, `iPhone 17e` modelini bazara çıxarmağa hazırlaşır. Bu barədə məlumatı, `Bloomberg` nəşrində dərc olunan məqaləsində Mark Gurman verib. `iPhone 17e`, `iPhone 17` seriyasından təkmilləşdirilmiş A19 çipi, `MagSafe` şarjı və `Apple`-ın daxili mobil çipləri ilə təchiz olunacaq. Ən əsası, şirkət yüksələn `RAM` və yaddaş qiymətlərinə baxmayaraq, qiyməti 599 dollarda saxlamağı planlaşdırır.
Gurmanın sözlərinə görə, `Apple` `iPhone 17e`-ni inkişaf etməkdə olan bazarlarda və müəssisələrdə fəal şəkildə təqdim etməyi planlaşdırır. O bildirir ki, `Pixel 10a` modelində demək olar ki, heç bir dəyişiklik gözlənilmədiyi və `Samsung`-un bazarın daha yüksək seqmentinə fokuslandığı bir mühitdə `Apple` üçün bir fürsət yaranır. Bu, `Apple`-a rəqabətdə üstünlük qazanmaq və yeni müştərilər cəlb etmək imkanı verir. `iPhone 17e`-nin təqdimatı, şirkətin bazar payını artırmaq və gəlirlərini yüksəltmək strategiyasının bir hissəsidir.

Ведется подготовка к выпуску нового поколения телефонов `iPhone`. Нововведения в мире технологий, особенно развитие мобильных устройств, повышают интерес потребителей. На этот раз компания `Apple` готовится представить модель `iPhone 17e`.
Как сообщает Redaksiya, `Apple` готовится вывести на рынок модель `iPhone 17e` примерно через год после презентации модели `iPhone 16e`. Об этом сообщил Марк Гурман в статье, опубликованной в издании `Bloomberg`. `iPhone 17e` будет оснащен улучшенным чипом A19, зарядкой `MagSafe` и внутренними мобильными чипами `Apple` из серии `iPhone 17`. Самое главное, компания планирует сохранить цену на уровне 599 долларов, несмотря на растущие цены на ОЗУ и память.
По словам Гурмана, `Apple` планирует активно продвигать `iPhone 17e` на развивающихся рынках и в корпоративном сегменте. Он отмечает, что в условиях, когда в модели `Pixel 10a` практически не ожидается никаких изменений, а `Samsung` фокусируется на более высоком сегменте рынка, для `Apple` открывается возможность. Это дает `Apple` шанс получить конкурентное преимущество и привлечь новых клиентов. Презентация `iPhone 17e` является частью стратегии компании по увеличению доли рынка и повышению доходов.