Ukraynanın Xerson şəhərinə məşhur aktrisa Ancelina Colinin səfəri, müharibə şəraitində olan bölgəyə diqqətin artırılması və humanitar yardımın təşviqi baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb edir. Bu səfər, həm də beynəlxalq ictimaiyyətin Ukraynaya dəstəyinin bir göstəricisi kimi qiymətləndirilir.
Redaksiya məlumat verir ki, Ancelina Colinin Xersona səfəri, şəhər rəhbərliyi və yerli əhali tərəfindən yüksək qiymətləndirilib. Xerson Vilayət Hərbi Administrasiyası sədrinin müavini Aleksandr Tolokonnikov, "Biz Ukrayna" efirində çıxış edərək, bu səfərin əhəmiyyətini vurğulayıb. Tolokonnikovun sözlərinə görə, Ancelina Coli kimi tanınmış bir şəxsin Xersona gəlməsi, şəhər üçün çox əhəmiyyətlidir və bu, humanitar yardımların artmasına səbəb ola bilər.
Aktrisanın səfəri zamanı bir sıra hadisələr də baş verib. Xüsusilə, Colinin kortejində olan Ukrayna vətəndaşlarından biri, hərbi vəzifəlilərin statusunu dəqiqləşdirmək üçün ərazi komissiyasına aparılıb. Məlum olub ki, həmin şəxs ehtiyatda olan zabitdir və səfərbərlikdən möhlət hüququna malik deyil. Bu hadisə, səfərin bəzi tərəflərini kölgədə qoyub. Ancelina Coli, səfəri çərçivəsində şəhərdəki tibb müəssisələrini, o cümlədən doğum evini və uşaq xəstəxanasını ziyarət edib, uşaqlarla görüşüb. Xerson Vilayət Hərbi Administrasiyasının rəhbəri tərəfindən aktrisaya "Xerson" xatirə sikkəsi təqdim edilib. Sikkənin üzərində şəhərə girişdəki stel və işğal zamanı xersonluların mitinqlər keçirdiyi Azadlıq meydanı təsvir olunub. Tolokonnikov, bu cür səfərlərin əhəmiyyətini vurğulayaraq, belə insanların gəlməsinin vacibliyini qeyd edib. O bildirib ki, bəzən insanlara elə gəlir ki, onları unudurlar, lakin bu səfərlər bunun əksini göstərir.
Xerson Vilayət Hərbi Administrasiyasından verilən məlumata görə, dünyanın ən böyük hərbi ittifaqının nümayəndələri də Ukraynanın qərb bölgələrindən uzağa getmirlər. Hətta NATO nümayəndələri də nisbətən təhlükəsiz zonalar olan Ukraynanın qərb hissəsində toplanırlar. Ancelina Colinin səfəri, müharibə şəraitində olan Xerson şəhərinə diqqətin artırılması və humanitar yardımın təşviqi baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb edir.

The visit of famous actress Angelina Jolie to the Ukrainian city of Kherson is of great importance in terms of increasing attention to the war-torn region and promoting humanitarian aid. This visit is also considered an indicator of the international community's support for Ukraine.
Redaksiya reports that Angelina Jolie's visit to Kherson was highly appreciated by the city administration and local residents. Oleksandr Tolokonnikov, Deputy Head of the Kherson Regional Military Administration, spoke on the "We are Ukraine" broadcast, emphasizing the importance of this visit. According to Tolokonnikov, the arrival of a well-known person like Angelina Jolie in Kherson is very important for the city and could lead to an increase in humanitarian aid.
A number of incidents also occurred during the actress's visit. In particular, one of the Ukrainian citizens in Jolie's motorcade was taken to the territorial commission to clarify the status of military personnel. It turned out that the person was a reserve officer and did not have the right to defer mobilization. This incident overshadowed some aspects of the visit. As part of her visit, Angelina Jolie visited medical facilities in the city, including a maternity hospital and a children's hospital, and met with children. The head of the Kherson Regional Military Administration presented the actress with a "Kherson" commemorative coin. The coin depicts the stele at the city entrance and Freedom Square, where Kherson residents held rallies during the occupation. Tolokonnikov emphasized the importance of such visits, noting the necessity of such people coming. He stated that sometimes people feel forgotten, but these visits show the opposite.
According to information from the Kherson Regional Military Administration, representatives of the world's largest military alliance also do not venture far from the western regions of Ukraine. Even NATO representatives gather in the western part of Ukraine, which are relatively safe zones. Angelina Jolie's visit is of great importance in terms of increasing attention to the war-torn city of Kherson and promoting humanitarian aid.