Ukraynanın Xerson şəhərinə məşhur aktrisa Ancelina Colinin səfəri, müharibə şəraitində olan bölgəyə diqqətin artırılması və humanitar yardımın təşviqi baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb edir. Bu səfər, həm də beynəlxalq ictimaiyyətin Ukraynaya dəstəyinin bir göstəricisi kimi qiymətləndirilir.
Redaksiya məlumat verir ki, Ancelina Colinin Xersona səfəri, şəhər rəhbərliyi və yerli əhali tərəfindən yüksək qiymətləndirilib. Xerson Vilayət Hərbi Administrasiyası sədrinin müavini Aleksandr Tolokonnikov, "Biz Ukrayna" efirində çıxış edərək, bu səfərin əhəmiyyətini vurğulayıb. Tolokonnikovun sözlərinə görə, Ancelina Coli kimi tanınmış bir şəxsin Xersona gəlməsi, şəhər üçün çox əhəmiyyətlidir və bu, humanitar yardımların artmasına səbəb ola bilər.
Aktrisanın səfəri zamanı bir sıra hadisələr də baş verib. Xüsusilə, Colinin kortejində olan Ukrayna vətəndaşlarından biri, hərbi vəzifəlilərin statusunu dəqiqləşdirmək üçün ərazi komissiyasına aparılıb. Məlum olub ki, həmin şəxs ehtiyatda olan zabitdir və səfərbərlikdən möhlət hüququna malik deyil. Bu hadisə, səfərin bəzi tərəflərini kölgədə qoyub. Ancelina Coli, səfəri çərçivəsində şəhərdəki tibb müəssisələrini, o cümlədən doğum evini və uşaq xəstəxanasını ziyarət edib, uşaqlarla görüşüb. Xerson Vilayət Hərbi Administrasiyasının rəhbəri tərəfindən aktrisaya "Xerson" xatirə sikkəsi təqdim edilib. Sikkənin üzərində şəhərə girişdəki stel və işğal zamanı xersonluların mitinqlər keçirdiyi Azadlıq meydanı təsvir olunub. Tolokonnikov, bu cür səfərlərin əhəmiyyətini vurğulayaraq, belə insanların gəlməsinin vacibliyini qeyd edib. O bildirib ki, bəzən insanlara elə gəlir ki, onları unudurlar, lakin bu səfərlər bunun əksini göstərir.
Xerson Vilayət Hərbi Administrasiyasından verilən məlumata görə, dünyanın ən böyük hərbi ittifaqının nümayəndələri də Ukraynanın qərb bölgələrindən uzağa getmirlər. Hətta NATO nümayəndələri də nisbətən təhlükəsiz zonalar olan Ukraynanın qərb hissəsində toplanırlar. Ancelina Colinin səfəri, müharibə şəraitində olan Xerson şəhərinə diqqətin artırılması və humanitar yardımın təşviqi baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb edir.

Анджелина Джоли привлекла внимание к военной зоне в Херсоне
Визит известной актрисы Анджелины Джоли в украинский город Херсон имеет большое значение с точки зрения привлечения внимания к региону, находящемуся в условиях войны, и содействия гуманитарной помощи. Этот визит также оценивается как показатель поддержки Украины со стороны международного сообщества.
Редакция сообщает, что визит Анджелины Джоли в Херсон был высоко оценен городским руководством и местным населением. Заместитель председателя Херсонской областной военной администрации Александр Толоконников, выступая в эфире "Мы Украина", подчеркнул важность этого визита. По словам Толоконникова, приезд такой известной личности, как Анджелина Джоли, в Херсон очень важен для города и может способствовать увеличению гуманитарной помощи.
Во время визита актрисы произошел ряд инцидентов. В частности, один из граждан Украины, находившийся в кортеже Джоли, был доставлен в территориальную комиссию для уточнения статуса военнообязанных. Выяснилось, что этот человек является офицером запаса и не имеет права на отсрочку от мобилизации. Этот инцидент омрачил некоторые аспекты визита. Анджелина Джоли в рамках своего визита посетила медицинские учреждения города, включая родильный дом и детскую больницу, и встретилась с детьми. Руководитель Херсонской областной военной администрации вручил актрисе памятную монету "Херсон". На монете изображена стела на въезде в город и Площадь Свободы, где херсонцы проводили митинги во время оккупации. Толоконников подчеркнул важность таких визитов, отметив необходимость приезда таких людей. Он заявил, что иногда людям кажется, что их забывают, но эти визиты показывают обратное.
По информации Херсонской областной военной администрации, представители крупнейшего военного альянса мира также не отходят далеко от западных регионов Украины. Даже представители НАТО собираются в относительно безопасных зонах на западе Украины. Визит Анджелины Джоли имеет большое значение с точки зрения привлечения внимания к городу Херсону, находящемуся в условиях войны, и содействия гуманитарной помощи.