Amnistiya ilə azadlığa çıxan müğənni yenidən məhkəməyə verildi
Saxta əlillik sənədi düzəltməkdə ittiham olunan müğənni Dəniz Əsədovanın barəsində olan cinayət işi üzrə məhkəmə başlayıb.
Redaksiya Modern.az-a istinadən xəbər verir ki, bu gün Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Vüqar Seyidovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə anket məlumatları dəqiqləşdirilib.
Cinayət işi məhkəmə baxışına verilib və baxış iclası yanvarın 22-nə təyin edilib.
Dəniz Əsədova barəsində ev dustaqlığı qətimkan tədbiri seçilib.
Qeyd edək ki, Dəniz Əsədova barəsində Baş prokuror yanında Korrupsiyaya qarşı Mübarizə Baş İdarəsində Cinayət Məcəlləsinin 32.4, 308.2-ci (vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə etməyə təhrik etmə), 32.4, 313-cü (vəzifə saxtakarlığına təhrik etmə) maddələri ilə ittiham verilib. Müğənni vətəndaşlardan pul alaraq saxta əlillik sənədi düzəltməkdə ittiham olunur.
İttihama görə, o, Sabunçu rayonu 21 saylı Birləşmiş şəhər Xəstəxanasının keçmiş baş həkimi və hazırda cinayət işi məhkəmə araşdırmasında olan Rauf İsfəndiyarovla əlbir olaraq 136 nəfərin saxta əlillik almasına köməklik edib.
İş üzrə dövlətə 1,6 milyon manat ziyan vurulub.
Qeyd edək ki, Dəniz Əsədova bundan əvvəl dələduzluqda və bir neçə nəfərə qarşı təhqir və böhtan səbəbindən xüsusi ittiham qaydasına məhkum edilib.
O, vəkil Asim Abbasovu təhqir və böhtan atdığı səbəbindən Binəqədi rayon Məhkəməsinin hökmü ilə 7 ay azadlıqdan məhrum edilib. Daha sonra başqa bir şəxsi də təhqir etməsi və böhtan atması səbəbindən onun cəzası artırılıb.
Dəniz Əsədova Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü ilə qəbul edilən Amnistiya aktı çərçivəsində Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar Xidmənin 4 saylı (qadınlar üçün nəzərdə tutulan) cəzaçəkmə müəssisəsindən azadlığa buraxılıb.

A court case has begun against singer Deniz Əsədova, who is accused of forging fake disability certificates.
The editorial office reports, citing Modern.az, that today at the Baku Court of Grave Crimes, under the chairmanship of Judge Vüqar Seyidov, the personal information of the accused was clarified.
The criminal case has been submitted for court review, and the review hearing has been scheduled for January 22.
A measure of restraint in the form of house arrest has been chosen for Deniz Əsədova.
It should be noted that Deniz Əsədova has been charged under Articles 32.4, 308.2 (incitement to abuse of power) and 32.4, 313 (incitement to official forgery) of the Criminal Code by the Main Department for Combating Corruption under the Prosecutor General. The singer is accused of forging fake disability certificates by taking money from citizens.
According to the indictment, she, in collusion with Rauf İsfəndiyarov, the former chief physician of United City Hospital No. 21 in Sabunchu district, whose criminal case is currently under judicial investigation, assisted 136 people in obtaining fake disability status.
The state has suffered a loss of 1.6 million manats in this case.
It should be noted that Deniz Əsədova was previously convicted in a private prosecution for fraud and for insulting and defaming several individuals.
She was sentenced to 7 months of imprisonment by the Binəqədi District Court for insulting and defaming her lawyer Asim Abbasov. Later, her sentence was increased due to her insulting and defaming another person.
Deniz Əsədova was released from Penitentiary Service's Institution No. 4 (for women) of the Ministry of Justice within the framework of the Amnesty Act adopted at the initiative of President Ilham Əliyev.