Amerikalıların 66%-i İran müharibəsinin bitməsini arzulayır
Reuters və Ipsos tərəfindən birgə keçirilmiş yeni sorğunun nəticələri göstərir ki, amerikalıların böyük əksəriyyəti Birləşmiş Ştatların İran müharibəsindəki iştirakını sürətlə sona çatdırmasını arzulayır. Bu istək, hətta müəyyən edilmiş hərbi məqsədlərə tam nail olunmasa belə, qüvvədə qalır.
Redaksiya məlumat verir ki, sorğuda iştirak edənlərin təxminən üçdə iki hissəsi, yəni 66%-ə yaxın insan, müharibənin tez bir zamanda bitməsini dəstəkləyib. Bunun əksinə olaraq, respondentlərin yalnız 27%-i müharibənin bütün hədəflər əldə olunana qədər davam etdirilməsinin tərəfdarı olduğunu bildirib.
Bu nəticələr, ABŞ ictimaiyyətində İranla bağlı müharibə siyasətinə dair ciddi bir narazılığın və dəyişiklik tələbinin mövcud olduğunu əks etdirir. Vətəndaşların əhəmiyyətli bir hissəsi, strateji məqsədlərdən asılı olmayaraq, münaqişənin tezliklə başa çatdırılmasını üstün tutur.

Результаты нового совместного опроса, проведенного Reuters и Ipsos, показывают, что подавляющее большинство американцев желают скорейшего прекращения участия Соединенных Штатов в войне с Ираном. Это желание сохраняется, даже если определенные военные цели не будут полностью достигнуты.
Редакция сообщает, что около двух третей участников опроса, то есть почти 66% людей, поддержали скорейшее окончание войны. В отличие от этого, только 27% респондентов заявили, что выступают за продолжение войны до достижения всех целей.
Эти результаты отражают наличие серьезного недовольства и требования изменений в политике США в отношении войны с Ираном среди американской общественности. Значительная часть граждан предпочитает скорейшее прекращение конфликта, независимо от стратегических целей.