Ağ Ev rəsmi “TikTok” hesabı açacaq
Ağ Ev yaxın vaxtlarda sosial şəbəkə platforması “TikTok”da rəsmi hesab istifadəyə verəcək. Addımın əsas məqsədi gənc auditoriya ilə daha birbaşa və sürətli kommunikasiya qurmaqdır.
Redaksiya xəbər verir ki, bu barədə məlumatı “Reuters” agentliyi yayıb. Qeyd olunur ki, rəsmi hesab vasitəsilə Ağ Ev ictimaiyyətə siyasi gündəmlə bağlı açıqlamalar, məlumatlandırıcı məzmun və müxtəlif sosial kampaniyalar təqdim edəcək.
Mütəxəssislər bildirirlər ki, ABŞ-da “TikTok”un istifadəsi ətrafında təhlükəsizlik və məlumatların qorunması ilə bağlı mübahisələr davam etsə də, platforma xüsusilə gənc nəsil arasında populyarlığını qoruyur. Ağ Ev rəhbərliyinin də bu auditoriyaya birbaşa çıxışı təmin etmək niyyətində olduğu vurğulanır.

Белый дом в ближайшее время запустит официальный аккаунт на платформе социальной сети TikTok. Основная цель этого шага — установить более прямое и быстрое общение с молодой аудиторией.
Редакция сообщает, что эту информацию распространило агентство Reuters. Отмечается, что через официальный аккаунт Белый дом будет предоставлять общественности заявления по политической повестке, информационный контент и различные социальные кампании.
Эксперты отмечают, что, несмотря на продолжающиеся споры вокруг использования TikTok в США, связанные с безопасностью и защитой данных, платформа сохраняет свою популярность, особенно среди молодого поколения. Подчеркивается, что руководство Белого дома также намерено обеспечить прямой доступ к этой аудитории.