Hazırda həbsdə olan iş adamı Adnan Əhmədzadəyə aid olduğu deyilən "Grand-Mart" marketlər şəbəkəsinin dövlətə milyonlarla manat borcu üzə çıxıb.
Milli.Az-ın əldə etdiyi məlumata görə, borcun nə zamandan bəri yarandığı məlum deyil.
Hazırda marketlər şəbəkəsinin 3 789 039.12 manat vergi borcu mövcuddur.
Vergi Məcəlləsinin müddəlarına görə isə vergi borcunun gecikdirilməsi sanksiyalarla nəticələnə bilər.
Qeyd edək ki, "Grand-Mart" MMC 2008-ci ildə dövlət qeydiyyatına alınıb. Qanuni təmsilçisi Məmmədli Ramil Əşrəf oğludur. MMC-nin nizamnamə kapitalının məbləği isə 12 milyon manatdan çoxdur. "Grand-Mart" MMC-yə "Grandmart", "Megastore", "Bizim market", "Novas Home", "Bolmart" kimi böyük marketlər şəbəkələri daxildir.
Xatırladaq ki, bir sıra yerli KİV-də sözügedən mağazaların hazırda həbsdə olan Adnan Əhmədzadəyə aid olduğu iddia olunur.

Выявлен многомиллионный государственный долг сети супермаркетов «Grand-Mart», которая, как утверждается, принадлежит находящемуся под арестом бизнесмену Аднану Ахмедзаде.
По данным, полученным Milli.Az, неизвестно, как давно возникла задолженность.
В настоящее время задолженность по налогам сети супермаркетов составляет 3 789 039,12 маната.
Согласно положениям Налогового кодекса, просрочка налоговой задолженности может повлечь за собой санкции.
Отметим, что ООО «Grand-Mart» было зарегистрировано государством в 2008 году. Его законным представителем является Мамедли Рамиль Ашраф оглы. Уставный капитал ООО превышает 12 миллионов манатов. В состав ООО «Grand-Mart» входят крупные сети супермаркетов, такие как «Grandmart», «Megastore», «Bizim market», «Novas Home», «Bolmart».
Напомним, что ряд местных СМИ утверждают, что упомянутые магазины принадлежат находящемуся в настоящее время под арестом Аднану Ахмедзаде.