ABŞ ticarət naziri Epşteyn ilə görüşünü təsdiqlədi
ABŞ-nin ticarət naziri Hovard Latnik Ceffri Epşteyn ilə bağlı yayılan iddialara münasibət bildirib və onunla qısa müddətli görüşünün baş verdiyini təsdiqləyib. Nazir açıqlamasında görüşün şəxsi və ailəvi xarakter daşıdığını vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Hovard Latnikin sözlərinə görə, sözügedən görüş ailəvi istirahət zamanı qayıqda baş tutub. O bildirib ki, həmin vaxt onunla birlikdə həyat yoldaşı, 4 övladı, uşaqların dayələri, eləcə də başqa bir ailə və onların uşaqları da olub.
Nazir qeyd edib ki, onlar adada təxminən 1 saat qalıblar və bundan sonra bütün uşaqları ilə birlikdə ərazini tərk ediblər. O, bu görüşün qısa müddətli olduğunu və hər hansı qeyri-rəsmi və ya gizli xarakter daşımadığını xüsusi olaraq vurğulayıb.
Hovard Latnik əlavə edib ki, Epşteyn ilə əlaqəsi bu hadisə ilə məhdudlaşıb və onun fəaliyyəti və ya sonradan üzə çıxan cinayət işi ilə heç bir əlaqəsi olmayıb. Nazir açıqlamanı yayılan iddialara aydınlıq gətirmək məqsədilə verdiyini bildirib.

US Commerce Secretary Howard Latnik has responded to circulating claims regarding Jeffrey Epstein, confirming a brief meeting with him. The Secretary emphasized that the meeting was personal and familial in nature.
According to Howard Latnik, the meeting in question took place on a boat during a family vacation. He stated that his wife, four children, the children's nannies, as well as another family and their children were with him at the time.
The Secretary noted that they stayed on the island for approximately 1 hour and then left the area with all the children. He specifically stressed that the meeting was brief and did not carry any unofficial or secret nature.
Howard Latnik added that his contact with Epstein was limited to this incident and he had no connection to Epstein's activities or subsequent criminal case. The Secretary stated that he issued the clarification to shed light on the circulating claims.