ABŞ ticarət naziri Epşteyn ilə görüşünü təsdiqlədi
ABŞ-nin ticarət naziri Hovard Latnik Ceffri Epşteyn ilə bağlı yayılan iddialara münasibət bildirib və onunla qısa müddətli görüşünün baş verdiyini təsdiqləyib. Nazir açıqlamasında görüşün şəxsi və ailəvi xarakter daşıdığını vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Hovard Latnikin sözlərinə görə, sözügedən görüş ailəvi istirahət zamanı qayıqda baş tutub. O bildirib ki, həmin vaxt onunla birlikdə həyat yoldaşı, 4 övladı, uşaqların dayələri, eləcə də başqa bir ailə və onların uşaqları da olub.
Nazir qeyd edib ki, onlar adada təxminən 1 saat qalıblar və bundan sonra bütün uşaqları ilə birlikdə ərazini tərk ediblər. O, bu görüşün qısa müddətli olduğunu və hər hansı qeyri-rəsmi və ya gizli xarakter daşımadığını xüsusi olaraq vurğulayıb.
Hovard Latnik əlavə edib ki, Epşteyn ilə əlaqəsi bu hadisə ilə məhdudlaşıb və onun fəaliyyəti və ya sonradan üzə çıxan cinayət işi ilə heç bir əlaqəsi olmayıb. Nazir açıqlamanı yayılan iddialara aydınlıq gətirmək məqsədilə verdiyini bildirib.

Министр торговли США подтвердил встречу с Эпштейном
Министр торговли США Ховард Латник прокомментировал появившиеся заявления относительно Джеффри Эпштейна и подтвердил, что имел с ним краткосрочную встречу. Министр подчеркнул, что встреча носила личный и семейный характер.
Как сообщает редакция, по словам Ховарда Латника, указанная встреча произошла на яхте во время семейного отдыха. Он сообщил, что в то время с ним находились его супруга, 4 детей, няни детей, а также другая семья с их детьми.
Министр отметил, что они пробыли на острове около 1 часа, после чего он покинул территорию со всеми своими детьми. Он особо подчеркнул, что эта встреча была краткосрочной и не носила никакого неофициального или скрытого характера.
Ховард Латник добавил, что его связь с Эпштейном ограничилась этим инцидентом, и он не имел никакого отношения к его деятельности или к последующему уголовному делу. Министр заявил, что сделал это заявление с целью прояснить появившиеся утверждения.