ABŞ, Yaxın Şərqdə davam edən İran müharibəsi səbəbilə sursat ehtiyatlarının tükənməyə başladığını və bu səbəbdən bəzi Avropa ölkələrinə öhdəlik verilmiş silah tədarüklərinin gecikəcəyini bildirib. ABŞ rəsmilərinin bu barədə müttəfiqlərinə məlumat verdiyi qeyd olunur.
Redaksiya məlumat verir ki, ABŞ rəsmilərinin Yaxın Şərqdə davam edən İran müharibəsi səbəbilə sursat ehtiyatlarının tükənməyə başladığını və bu səbəbdən bəzi Avropa ölkələrinə öhdəlik verilmiş silah tədarüklərinin gecikəcəyini müttəfiqlərinə çatdırdığı bildirilir. Defense News tərəfindən hazırlanan məlumatda bu məqamların müttəfiqlərə ötürüldüyü vurğulanır.
Məqalədə, sursat ehtiyatlarının tükənməyə başlaması ilə əlaqədar olaraq bəzi Avropa ölkələrinə taahhüd edilən silah çatdırılmalarının gecikəcəyi barədə ABŞ-ın mövqeyi qeyd olunur. Həmçinin, bu inkişafın Yaxın Şərqdə davam edən İran müharibəsi ilə bağlı olduğu göstərilir.

США могут задержать поставки из-за истощения запасов боеприпасов
США заявили, что запасы боеприпасов начали истощаться из-за продолжающегося конфликта с Ираном на Ближнем Востоке, и по этой причине поставки оружия, обещанные некоторым европейским странам, будут задержаны. Отмечается, что официальные лица США проинформировали об этом своих союзников.
Редакция сообщает, что официальные лица США проинформировали своих союзников о том, что запасы боеприпасов начали истощаться из-за продолжающегося конфликта с Ираном на Ближнем Востоке, и по этой причине поставки оружия, обещанные некоторым европейским странам, будут задержаны. В информации, подготовленной Defense News, подчеркивается, что эти моменты были доведены до союзников.
В статье отмечается позиция США относительно задержки поставок оружия, обещанных некоторым европейским странам, в связи с началом истощения запасов боеприпасов. Также указывается, что это развитие событий связано с продолжающимся конфликтом с Ираном на Ближнем Востоке.