ABŞ, Yaxın Şərqdə davam edən İran müharibəsi səbəbilə sursat ehtiyatlarının tükənməyə başladığını və bu səbəbdən bəzi Avropa ölkələrinə öhdəlik verilmiş silah tədarüklərinin gecikəcəyini bildirib. ABŞ rəsmilərinin bu barədə müttəfiqlərinə məlumat verdiyi qeyd olunur.
Redaksiya məlumat verir ki, ABŞ rəsmilərinin Yaxın Şərqdə davam edən İran müharibəsi səbəbilə sursat ehtiyatlarının tükənməyə başladığını və bu səbəbdən bəzi Avropa ölkələrinə öhdəlik verilmiş silah tədarüklərinin gecikəcəyini müttəfiqlərinə çatdırdığı bildirilir. Defense News tərəfindən hazırlanan məlumatda bu məqamların müttəfiqlərə ötürüldüyü vurğulanır.
Məqalədə, sursat ehtiyatlarının tükənməyə başlaması ilə əlaqədar olaraq bəzi Avropa ölkələrinə taahhüd edilən silah çatdırılmalarının gecikəcəyi barədə ABŞ-ın mövqeyi qeyd olunur. Həmçinin, bu inkişafın Yaxın Şərqdə davam edən İran müharibəsi ilə bağlı olduğu göstərilir.

US may delay supplies due to depletion of ammunition reserves
The US has announced that its ammunition reserves are beginning to deplete due to the ongoing Iran war in the Middle East, and for this reason, committed arms deliveries to some European countries will be delayed. It is noted that US officials have informed their allies about this.
The editorial office reports that US officials are said to have conveyed to their allies that ammunition reserves are beginning to deplete due to the ongoing Iran war in the Middle East, and for this reason, committed arms deliveries to some European countries will be delayed. The information prepared by Defense News emphasizes that these points were conveyed to the allies.
The article notes the US position regarding the delay of committed arms deliveries to some European countries due to the depletion of ammunition reserves. Furthermore, this development is indicated to be related to the ongoing Iran war in the Middle East.