ABŞ-ın Vermont ştatını təmsil edən senator Berni Sanders yeni bir bəyanatla gündəmə gəlib. O, ABŞ-ın Fələstindəki uşaqların aclıqdan əziyyət çəkməsini və bu vəziyyətin davam etməsini qəbul etməməli olduğunu vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Sanders İsrailin Baş naziri Benyamin Netanyahu ilə əlaqədar silah satışlarını dayandırmaq üçün ABŞ Senatında sabah səsvermə keçirəcəyini açıqlayıb. Sandersin sözlərinə görə, “ABŞ, uşaqları aclıqdan öldürən bir hökuməti dəstəkləməməlidir”.
Sanders həmçinin, Fələstindəki humanitar vəziyyətin daha da pisləşməməsi üçün silah tədarükünü məhdudlaşdırmağı və ABŞ-ın müstəqil diplomatik yanaşma göstərməsini tələb edib.
Senatorun bu mövqeyi sosial mediada geniş müzakirə olunub və ABŞ hökumətinin gələcək siyasətinə təsir etməsi gözlənilir.

Сенатор от штата Вермонт, США, Берни Сандерс выступил с новым заявлением. Он подчеркнул, что США не должны мириться с тем, что дети в Палестине страдают от голода, и с продолжением этой ситуации.
Как сообщает редакция, Сандерс объявил, что завтра в Сенате США состоится голосование по вопросу прекращения продажи оружия в связи с премьер-министром Израиля Биньямином Нетаньяху. По словам Сандерса, «США не должны поддерживать правительство, которое обрекает детей на голодную смерть».
Сандерс также потребовал ограничить поставки оружия и продемонстрировать независимый дипломатический подход со стороны США, чтобы гуманитарная ситуация в Палестине не ухудшалась.
Эта позиция сенатора широко обсуждалась в социальных сетях, и ожидается, что она повлияет на будущую политику правительства США.