ABŞ prezidenti Donald Tramp media şəxsiyyətlərini alçaltdı
ABŞ prezidenti Donald Tramp özünün “Truth Social” platformasında yazdığı açıqlamada bir sıra tanınmış media simalarını – Taker Karlsonu, Meqin Kellini, Kendis Ouensi və Aleks Consu sərt şəkildə ittiham edib. Tramp bildirib ki, bu şəxslərin illərdir ona qarşı çıxmasının, xüsusilə də İranın nüvə silahına sahib olmasını "möhtəşəm" hesab etmələrinin səbəbi onların aşağı intellektə malik olmalarıdır. O, həmin şəxsləri "axmaq insanlar" (zəif IQ-su olan) adlandırıb və onların keçmiş fəaliyyətlərinə işarə edib.
Redaksiya məlumat verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp qeyd edib ki, bu şəxslərin hamısı televiziyadan uzaqlaşdırılıb, verilişlərini itiriblər və heç kim onlara əhəmiyyət vermədiyi üçün televiziyaya dəvət edilmirlər. O, Taker Karlsonun kolleci bitirmədiyini, "Fox" kanalından qovulduqdan sonra "ruhi sarsıntı keçirmiş şəxs" olduğunu və psixiatra müraciət etməli olduğunu iddia edib. Meqin Kellini ona "Yalnız Rozi O'Donnel" sualını qəzəblə verdiyinə görə tənqid edən Tramp, Kendis Ouensi isə Fransanın Birinci Xanımını kişi olmaqda ittiham etdiyi üçün "dəli" adlandırıb; o, Fransa Birinci Xanımının çox gözəl olduğunu vurğulayıb və davam edən məhkəmə işində böyük məbləğdə pul qazanacağına ümid etdiyini bildirib. Müflis olmuş Aleks Consa gəlincə, Tramp onun "ən axmaq şeyləri" dediyini və Sendi Huk atışmasında həyatını itirənlərin ailələrinə qarşı "dəhşətli hücum" etdiyi üçün bütün sərvətini itirdiyini qeyd edərək, bunun saxtakarlıq olduğunu iddia etməsini pisləyib.
ABŞ prezidenti Donald Tramp bu şəxsləri "uğursuzlar" adlandırıb və onların həmişə belə qalacağını bildirib. O, "Yalançı Xəbərlər CNN", "Uğursuz New York Times" və digər radikal sol "xəbər" təşkilatlarının onları ilk dəfə təriflədiyini və müsbət şəkildə təqdim etdiyini vurğulayıb. Tramp onların "MAGA" hərəkatına aid olmadığını, sadəcə bu hərəkata "yapışmağa çalışdıqlarını" bildirib. O, dünya və ölkə məsələləri ilə məşğul olduğu üçün onlardan gələn zəngləri cavablandırmadığını, çünki MAGA-nın əsas məqsədinin İranın nüvə silahına sahib olmasına icazə verməmək vasitəsilə "Qalibiyyət və Güc" olduğunu qeyd edib. Tramp vurğulayıb ki, ABŞ hazırda dünyanın "ən cəlbedici" ölkəsidir və o, ölkəsi üçün doğru olanı etməyə davam edəcək.

US President Donald Trump, in a statement on his “Truth Social” platform, harshly criticized a number of well-known media figures – Tucker Carlson, Megyn Kelly, Candace Owens, and Alex Jones. Trump stated that the reason these individuals have opposed him for years, especially considering Iran's possession of nuclear weapons as "great," is due to their low intelligence. He called these individuals "stupid people" (those with low IQs) and alluded to their past activities.
The editorial staff reports that US President Donald Trump noted that all these individuals have been removed from television, lost their shows, and are not invited on TV because no one cares about them. He claimed that Tucker Carlson did not finish college, became a "mentally disturbed person" after being fired from "Fox," and should seek psychiatric help. Trump criticized Megyn Kelly for angrily asking him the "Only Rosie O'Donnell" question, and called Candace Owens "crazy" for accusing France's First Lady of being a man; he emphasized that France's First Lady is very beautiful and expressed hope of winning a large sum of money in the ongoing lawsuit. As for bankrupt Alex Jones, Trump noted that he said "the stupidest things" and lost all his wealth due to his "terrible attack" against the families of those who lost their lives in the Sandy Hook shooting, condemning his claim that it was a hoax.
US President Donald Trump called these individuals "failures" and stated that they would always remain so. He emphasized that "Fake News CNN," "Failing New York Times," and other radical left "news" organizations were the first to praise and present them positively. Trump stated that they do not belong to the "MAGA" movement, but are merely "trying to attach themselves" to it. He mentioned that he does not answer their calls because he is busy with world and national issues, and because MAGA's main goal is "Victory and Strength" by not allowing Iran to possess nuclear weapons. Trump stressed that the US is currently the "most attractive" country in the world and that he will continue to do what is right for his country.