ABŞ prezidenti Donald Tramp media şəxsiyyətlərini alçaltdı
ABŞ prezidenti Donald Tramp özünün “Truth Social” platformasında yazdığı açıqlamada bir sıra tanınmış media simalarını – Taker Karlsonu, Meqin Kellini, Kendis Ouensi və Aleks Consu sərt şəkildə ittiham edib. Tramp bildirib ki, bu şəxslərin illərdir ona qarşı çıxmasının, xüsusilə də İranın nüvə silahına sahib olmasını "möhtəşəm" hesab etmələrinin səbəbi onların aşağı intellektə malik olmalarıdır. O, həmin şəxsləri "axmaq insanlar" (zəif IQ-su olan) adlandırıb və onların keçmiş fəaliyyətlərinə işarə edib.
Redaksiya məlumat verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp qeyd edib ki, bu şəxslərin hamısı televiziyadan uzaqlaşdırılıb, verilişlərini itiriblər və heç kim onlara əhəmiyyət vermədiyi üçün televiziyaya dəvət edilmirlər. O, Taker Karlsonun kolleci bitirmədiyini, "Fox" kanalından qovulduqdan sonra "ruhi sarsıntı keçirmiş şəxs" olduğunu və psixiatra müraciət etməli olduğunu iddia edib. Meqin Kellini ona "Yalnız Rozi O'Donnel" sualını qəzəblə verdiyinə görə tənqid edən Tramp, Kendis Ouensi isə Fransanın Birinci Xanımını kişi olmaqda ittiham etdiyi üçün "dəli" adlandırıb; o, Fransa Birinci Xanımının çox gözəl olduğunu vurğulayıb və davam edən məhkəmə işində böyük məbləğdə pul qazanacağına ümid etdiyini bildirib. Müflis olmuş Aleks Consa gəlincə, Tramp onun "ən axmaq şeyləri" dediyini və Sendi Huk atışmasında həyatını itirənlərin ailələrinə qarşı "dəhşətli hücum" etdiyi üçün bütün sərvətini itirdiyini qeyd edərək, bunun saxtakarlıq olduğunu iddia etməsini pisləyib.
ABŞ prezidenti Donald Tramp bu şəxsləri "uğursuzlar" adlandırıb və onların həmişə belə qalacağını bildirib. O, "Yalançı Xəbərlər CNN", "Uğursuz New York Times" və digər radikal sol "xəbər" təşkilatlarının onları ilk dəfə təriflədiyini və müsbət şəkildə təqdim etdiyini vurğulayıb. Tramp onların "MAGA" hərəkatına aid olmadığını, sadəcə bu hərəkata "yapışmağa çalışdıqlarını" bildirib. O, dünya və ölkə məsələləri ilə məşğul olduğu üçün onlardan gələn zəngləri cavablandırmadığını, çünki MAGA-nın əsas məqsədinin İranın nüvə silahına sahib olmasına icazə verməmək vasitəsilə "Qalibiyyət və Güc" olduğunu qeyd edib. Tramp vurğulayıb ki, ABŞ hazırda dünyanın "ən cəlbedici" ölkəsidir və o, ölkəsi üçün doğru olanı etməyə davam edəcək.

Президент США Дональд Трамп унизил медийных личностей
Президент США Дональд Трамп в своем заявлении на платформе «Truth Social» резко обвинил ряд известных медийных фигур – Такера Карлсона, Мегин Келли, Кэндис Оуэнс и Алекса Джонса. Трамп заявил, что причина того, что эти люди годами выступали против него, и особенно того, что они считают «великолепным» обладание Ираном ядерным оружием, заключается в их низком интеллекте. Он назвал этих людей «глупыми людьми» (с низким IQ) и указал на их прошлую деятельность.
Редакция сообщает, что президент США Дональд Трамп отметил, что все эти люди были отстранены от телевидения, потеряли свои передачи и их не приглашают на телевидение, потому что никто не придает им значения. Он утверждал, что Такер Карлсон не окончил колледж, является «человеком, пережившим нервный срыв» после увольнения с канала «Fox» и должен обратиться к психиатру. Трамп раскритиковал Мегин Келли за то, что она сердито задала ему вопрос «Только Рози О'Доннелл», а Кэндис Оуэнс назвал «сумасшедшей» за то, что она обвинила Первую леди Франции в том, что она мужчина; он подчеркнул, что Первая леди Франции очень красива, и выразил надежду, что она выиграет большую сумму денег в продолжающемся судебном процессе. Что касается обанкротившегося Алекса Джонса, Трамп отметил, что он говорил «самые глупые вещи» и потерял все свое состояние из-за «ужасного нападения» на семьи погибших в стрельбе в Сэнди-Хук, осудив его утверждение о том, что это было мошенничеством.
Президент США Дональд Трамп назвал этих людей «неудачниками» и заявил, что они всегда такими останутся. Он подчеркнул, что «Лживые новости CNN», «Неудачный New York Times» и другие радикально левые «новостные» организации впервые похвалили и представили их в положительном свете. Трамп заявил, что они не принадлежат к движению «MAGA», а просто «пытаются прицепиться» к этому движению. Он отметил, что не отвечает на их звонки, поскольку занимается мировыми и национальными вопросами, потому что главная цель MAGA – «Победа и Мощь» путем недопущения обладания Ираном ядерным оружием. Трамп подчеркнул, что США в настоящее время являются «самой привлекательной» страной в мире, и он продолжит делать то, что правильно для его страны.