ABŞ-ın Yaxın Şərq üzrə xüsusi nümayəndəsi Stiv Vitkoffun HƏMAS terror qruplaşmasının baş danışıqçısı Xəlil əl-Həyya ilə görüşəcəyi bildirilir. Bu barədə "The New York Times" qəzetinin məlumatları yayılıb.
Redaksiya məlumat verir ki, Stiv Vitkoffun Xəlil əl-Həyya ilə görüşü planlaşdırılır. Görüşün detalları və ya baş tutacağı dəqiq tarix hələlik açıqlanmayıb. Lakin, bu görüşün baş tutması, ABŞ-ın bölgədəki vəziyyətlə bağlı siyasətində mühüm dəyişikliklərə işarə edə bilər.
Görüşün məqsədi və müzakirə ediləcək mövzular barədə hələlik rəsmi açıqlama verilməyib. Lakin, bu cür yüksək səviyyəli görüşlər, adətən, bölgədəki siyasi vəziyyətin müzakirəsi, atəşkəs və ya sülh danışıqları kimi məsələləri əhatə edir. "The New York Times" qəzetinin məlumatına görə, görüşün təfərrüatları yaxın günlərdə aydınlaşacaq.

Сообщается, что специальный представитель США по Ближнему Востоку Стив Виткофф встретится с главным переговорщиком террористической группировки ХАМАС Халилем аль-Хайя. Об этом распространила информацию газета "The New York Times".
Редакция сообщает, что планируется встреча Стива Виткоффа с Халилем аль-Хайя. Детали встречи или точная дата ее проведения пока не разглашаются. Однако проведение этой встречи может указывать на важные изменения в политике США в отношении ситуации в регионе.
О целях встречи и темах, которые будут обсуждаться, пока не было официальных заявлений. Однако такие высокопоставленные встречи, как правило, охватывают вопросы, такие как обсуждение политической ситуации в регионе, прекращение огня или мирные переговоры. По информации газеты "The New York Times", подробности встречи станут известны в ближайшие дни.