ABŞ-ın Yaxın Şərq üzrə xüsusi nümayəndəsi Stiv Vitkoffun HƏMAS terror qruplaşmasının baş danışıqçısı Xəlil əl-Həyya ilə görüşəcəyi bildirilir. Bu barədə "The New York Times" qəzetinin məlumatları yayılıb.
Redaksiya məlumat verir ki, Stiv Vitkoffun Xəlil əl-Həyya ilə görüşü planlaşdırılır. Görüşün detalları və ya baş tutacağı dəqiq tarix hələlik açıqlanmayıb. Lakin, bu görüşün baş tutması, ABŞ-ın bölgədəki vəziyyətlə bağlı siyasətində mühüm dəyişikliklərə işarə edə bilər.
Görüşün məqsədi və müzakirə ediləcək mövzular barədə hələlik rəsmi açıqlama verilməyib. Lakin, bu cür yüksək səviyyəli görüşlər, adətən, bölgədəki siyasi vəziyyətin müzakirəsi, atəşkəs və ya sülh danışıqları kimi məsələləri əhatə edir. "The New York Times" qəzetinin məlumatına görə, görüşün təfərrüatları yaxın günlərdə aydınlaşacaq.

US Representative to Meet with Hamas, Situation in Region May Change
US Special Representative for the Middle East, Steve Vitkoff, is reported to meet with Hamas terror group's chief negotiator, Khalil al-Hayya. Information about this has been disseminated by "The New York Times" newspaper.
Redaksiya reports that Steve Vitkoff's meeting with Khalil al-Hayya is planned. The details of the meeting or the exact date it will take place have not yet been disclosed. However, if this meeting takes place, it could signal significant changes in US policy regarding the situation in the region.
No official statement has yet been made regarding the purpose of the meeting or the topics to be discussed. However, such high-level meetings usually cover issues such as the discussion of the political situation in the region, ceasefire, or peace negotiations. According to "The New York Times" newspaper, the details of the meeting will become clear in the coming days.