Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin (AAYDA) iki idarə rəisi vəzifələrindən azad olunub.
İqtisadiyyat.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, bununla bağlı Agentliyin İdarə Heyətinin sədri Vüsal Nəsirli müvafiq əmrlər imzalayıb.
Belə ki, Elşən Cəfərov Nəqliyyat İdarəsinin rəisi vəzifəsindən, Cavanşir Quliyev isə İşlər və Komplektləşdirmə İdarəsinin rəisi vəzifəsindən azad ediliblər.
İqtisadiyyat.az-ın əməkdaşı məlumatın dəqiqləşdirilməsi üçün aprelin 14-də AAYDA-nın mətbuat katibi Anar Nəcəfli ilə əlaqə saxlayıb. A.Nəcəfli xəbəri dəqiqləşdirib məlumat verəcəyini bildirsə də, sonradan mesajlara cavab verməyib və zəngləri açmayıb.
Belə olduğu halda İqtisadiyyat.az-ın əməkdaşı faktın dəqiqləşdirilməsi üçün (012) 599-79-75 nömrəli xüsusi telefon xətti (“Çağrı Mərkəzi”) ilə əlaqə saxlayıb. Çağrı Mərkəzindən hər iki idarə rəisinin işdən çıxdığı təsdiqlənib.

Two department heads of the Azerbaijan State Agency of Automobile Roads (AAYDA) have been dismissed from their positions.
According to information obtained by Iqtisadiyyat.az, the Chairman of the Agency's Board, Vusal Nasirli, signed relevant orders regarding this.
Specifically, Elshan Jafarov was dismissed from his position as head of the Transport Department, and Javanshir Guliyev from his position as head of the Works and Completion Department.
An employee of Iqtisadiyyat.az contacted AAYDA's press secretary Anar Najafli on April 14 to clarify the information. Although A. Najafli stated that he would clarify the news and provide information, he later did not respond to messages and did not answer calls.
In this situation, an employee of Iqtisadiyyat.az contacted the special telephone line ("Call Center") at (012) 599-79-75 to clarify the fact. The Call Center confirmed that both department heads had been dismissed.