Zəngilanda vətəndaşların işləri ASANdır
Zəngilan rayonunun Ağalı kəndinin Dövlət Xidmətləri Mərkəzindəki “ASAN xidmət” köşkü vasitəsilə növbəti dəfə vətəndaşlara xidmət göstərilib.
Belə ki, “ASAN xidmət” əməkdaşları tərəfindən onlara müəyyən onlayn xidmətlər üzrə yerində, digər növ xidmətlər üzrə isə müraciətləri qəbul edilməklə Səyyar ASAN xidmət vasitəsilə xidmət göstərilib.
Bu çərçivədə ümumilikdə 35 nəfər vətəndaşa şəxsiyyət vəsiqələrinin verilməsi və dəyişdirilməsi, ümumvətəndaş pasportlarının verilməsi və dəyişdirilməsi, sürücülük vəsiqələrinin dəyişdirilməsi xidmətləri ilə bağlı müvafiq xidmətlər təmin edilib.
Xatırladaq ki, Zəngilan rayonunun Ağalı kəndində Dövlət Xidmətləri Mərkəzi 4 avqust 2022-ci il tarixində fəaliyyətə başlayıb.

Citizens were once again provided with services through the “ASAN xidmət” booth located in the State Services Center of Aghali village, Zangilan district.
Specifically, “ASAN xidmət” employees provided on-site services for certain online services, and for other types of services, applications were accepted and processed through Mobile ASAN service.
Within this framework, a total of 35 citizens were provided with relevant services related to the issuance and replacement of identity cards, issuance and replacement of general civil passports, and replacement of driver's licenses.
It should be recalled that the State Services Center in Aghali village of Zangilan district began its operations on August 4, 2022.