Zəngilanda vətəndaşların işləri ASANdır
Zəngilan rayonunun Ağalı kəndinin Dövlət Xidmətləri Mərkəzindəki “ASAN xidmət” köşkü vasitəsilə növbəti dəfə vətəndaşlara xidmət göstərilib.
Belə ki, “ASAN xidmət” əməkdaşları tərəfindən onlara müəyyən onlayn xidmətlər üzrə yerində, digər növ xidmətlər üzrə isə müraciətləri qəbul edilməklə Səyyar ASAN xidmət vasitəsilə xidmət göstərilib.
Bu çərçivədə ümumilikdə 35 nəfər vətəndaşa şəxsiyyət vəsiqələrinin verilməsi və dəyişdirilməsi, ümumvətəndaş pasportlarının verilməsi və dəyişdirilməsi, sürücülük vəsiqələrinin dəyişdirilməsi xidmətləri ilə bağlı müvafiq xidmətlər təmin edilib.
Xatırladaq ki, Zəngilan rayonunun Ağalı kəndində Dövlət Xidmətləri Mərkəzi 4 avqust 2022-ci il tarixində fəaliyyətə başlayıb.

В Государственном центре услуг в селе Агалы Зангиланского района через киоск «ASAN xidmət» в очередной раз были оказаны услуги гражданам.
Так, сотрудники «ASAN xidmət» оказали им услуги на месте по определенным онлайн-сервисам, а по другим видам услуг — посредством Мобильной службы ASAN xidmət, принимая их обращения.
В рамках этого в общей сложности 35 гражданам были предоставлены соответствующие услуги, связанные с выдачей и заменой удостоверений личности, выдачей и заменой общегражданских паспортов, а также заменой водительских удостоверений.
Напомним, что Государственный центр услуг в селе Агалы Зангиланского района начал свою деятельность 4 августа 2022 года.