Zelenski Rusiya hücumlarına sərt reaksiya verdi
Ukrayna Prezidenti Vladimir Zelenski, Rusiyanın ölkəyə qarşı yüzlərlə dron və raketlə hücum etməsindən sonra sərt reaksiya verib. Zelenskinin sözlərinə görə, Rusiya tərəfinin müharibəni bitirmək istəyi ilə bağlı ifadələri səmimi deyil və o, müttəfiqləri Kremlə təzyiqləri artırmağa çağırıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Zelenski, Rusiyanın Ukraynaya qarşı həyata keçirdiyi son hücumları, ölkənin müharibənin başlanğıcından bəri gördüyü ən böyük hücumlarından biri kimi qiymətləndirib. Prezident, hücumların mülki infrastruktura və yaşayış məntəqələrinə yönəldiyini bildirib. Zelenski, Rusiya tərəfinin sülh danışıqları ilə bağlı açıqlamalarına şübhə ilə yanaşaraq, bu cür hərəkətlərin onların sülh istəyinin əksinə olduğunu vurğulayıb.
Zelenskinin açıqlamaları, Ukraynanın müttəfiqlərini Rusiyaya qarşı sanksiyaları gücləndirməyə və Ukraynaya hərbi dəstəyi artırmağa yönəlib. O, müttəfiqlərini, Rusiyanın hərbi potensialını zəiflətmək və Ukraynanın hava müdafiə sistemlərini gücləndirmək üçün daha çox səy göstərməyə çağırıb. Zelenski, Ukraynanın müdafiə qabiliyyətini artırmaq üçün beynəlxalq ictimaiyyətin dəstəyinin vacibliyini qeyd edib. Prezident, Ukraynanın öz ərazi bütövlüyünü və suverenliyini qorumaq üçün mübarizə aparacağını bildirib.

Zelensky Responds Harshly to Russian Attacks
Ukrainian President Volodymyr Zelensky has reacted strongly after Russia attacked the country with hundreds of drones and missiles. According to Zelensky, the Russian side's statements about wanting to end the war are not sincere, and he has called on allies to increase pressure on the Kremlin.
Redaksiya reports that Zelensky assessed Russia's latest attacks against Ukraine as one of the largest attacks the country has seen since the beginning of the war. The President stated that the attacks were directed at civilian infrastructure and residential areas. Zelensky expressed skepticism about the Russian side's statements regarding peace talks, emphasizing that such actions contradict their desire for peace.
Zelensky's statements are aimed at urging Ukraine's allies to strengthen sanctions against Russia and increase military support for Ukraine. He called on his allies to make greater efforts to weaken Russia's military potential and strengthen Ukraine's air defense systems. Zelensky noted the importance of the international community's support in enhancing Ukraine's defense capabilities. The President stated that Ukraine will continue to fight to protect its territorial integrity and sovereignty.