Zelenski Avropa ölkələrindən hərbçilərin maaşlarının artırılmasını maliyyələşdirməyi istəyəcək
Ukrayna prezidenti Volodimir Zelenski Avropa İttifaqı ölkələrindən hərbi büdcəyə əlavə maliyyə dəstəyi istəyəcək.
Redaksiya xəbər verir ki, bu barədə “Bloomberg” agentliyi məlumat yayıb. Nəşrin məlumatına görə, Ukrayna hökuməti müharibə şəraitində ordu sıralarına daha çox könüllü cəlb etmək məqsədilə hərbçilərin maaşlarının artırılmasını planlaşdırır.
Ukrayna rəhbərliyi maaş artımının daxili resurslarla təmin olunmasının çətin olduğunu nəzərə alaraq bu yükün müəyyən hissəsinin Avropa müttəfiqləri tərəfindən qarşılanmasına ümid edir. Təklifin yaxın vaxtlarda rəsmi şəkildə gündəmə gətiriləcəyi gözlənilir.

Зеленский попросит европейские страны профинансировать повышение зарплат военнослужащих
Президент Украины Владимир Зеленский попросит страны Европейского Союза о дополнительной финансовой поддержке военному бюджету.
Редакция сообщает, что об этом сообщило агентство Bloomberg. По данным издания, правительство Украины планирует повысить зарплаты военнослужащих с целью привлечения большего числа добровольцев в ряды армии в условиях войны.
Руководство Украины, учитывая трудности обеспечения повышения зарплат за счет внутренних ресурсов, надеется, что часть этого бремени будет покрыта европейскими союзниками. Ожидается, что предложение будет официально вынесено на повестку дня в ближайшее время.