“Yeni imkanlar, yeni perspektivlər” qrant layihəsi çərçivəsində açılış mərasimi baş tutub.
Layihənin əsas məqsədi Çin dilinin tədrisinin genişləndirilməsi, şagirdlərin beynəlxalq əlaqə və ünsiyyət bacarıqlarının gücləndirilməsi, onları müasir texnologiya və qlobal iqtisadiyyatın tələblərinə uyğun hazırlamaqla Azərbaycanın təhsil sisteminin modernləşməsinə töhfə verməkdir.
Layihə çərçivəsində 317 nömrəli tam orta məktəbin 8–11-ci siniflərində təhsil alan şagirdlərə Çin dilinin əsas səviyyələri üzrə danışıq, oxuma və yazma bacarıqları aşılanacaq.
Açılış mərasimində məktəbin direktoru Leyla Əliyeva, məktəbin xarici dil müəllimi Təranə Murtuzayeva çıxış edərək layihənin əhəmiyyətini vurğulayıblar.

An opening ceremony was held within the framework of the “New Opportunities, New Perspectives” grant project.
The main goal of the project is to contribute to the modernization of Azerbaijan's education system by expanding the teaching of the Chinese language, strengthening students' international communication skills, and preparing them to meet the demands of modern technology and the global economy.
Within the framework of the project, students in grades 8-11 of Secondary School No. 317 will be taught basic speaking, reading, and writing skills in the Chinese language.
At the opening ceremony, the school's director Leyla Aliyeva and the school's foreign language teacher Tarana Murtuzayeva delivered speeches, emphasizing the importance of the project.
It should be noted that the project is being implemented by Leyla Aliyeva at Secondary School No. 317.