“Yeni imkanlar, yeni perspektivlər” qrant layihəsi çərçivəsində açılış mərasimi baş tutub.
Layihənin əsas məqsədi Çin dilinin tədrisinin genişləndirilməsi, şagirdlərin beynəlxalq əlaqə və ünsiyyət bacarıqlarının gücləndirilməsi, onları müasir texnologiya və qlobal iqtisadiyyatın tələblərinə uyğun hazırlamaqla Azərbaycanın təhsil sisteminin modernləşməsinə töhfə verməkdir.
Layihə çərçivəsində 317 nömrəli tam orta məktəbin 8–11-ci siniflərində təhsil alan şagirdlərə Çin dilinin əsas səviyyələri üzrə danışıq, oxuma və yazma bacarıqları aşılanacaq.
Açılış mərasimində məktəbin direktoru Leyla Əliyeva, məktəbin xarici dil müəllimi Təranə Murtuzayeva çıxış edərək layihənin əhəmiyyətini vurğulayıblar.

В рамках грантового проекта «Новые возможности, новые перспективы» состоялась церемония открытия.
Основная цель проекта – расширение преподавания китайского языка, укрепление навыков международного общения и коммуникации учащихся, а также вклад в модернизацию системы образования Азербайджана путем подготовки их в соответствии с требованиями современных технологий и глобальной экономики.
В рамках проекта учащимся 8–11-х классов полной средней школы № 317 будут привиты навыки разговорной речи, чтения и письма по основным уровням китайского языка.
На церемонии открытия директор школы Лейла Алиева и учитель иностранного языка школы Тарана Муртузаева выступили, подчеркнув значимость проекта.