204 saylı tam orta məktəbdə keçirilən görüşdə Xətai rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Rafiq Quluyev, rayon prokuroru Sərdar İmanov, hüquq-mühafizə orqanlarının və xidmət idarələrinin rəhbər işçiləri iştirak ediblər.
İcra başçısı daha sonra çıxışında ölkə rəhbərinin tapşırıq və tövsiyələri əsasında respublikamızda aparılan sosial-iqtisadi islahatlar, əhalinin rifah halının yüksəlməsi istiqamətində görülən işlər barədə vətəndaşlara ətraflı məlumatlar verib.
İcra başçısı qeyd edib ki, hazırda Azərbaycan inkişafının ən möhtəşəm dövrünü yaşayır. Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ölkəmiz qazandığı Qarabağ Zəfəri ilə güclü və qüdrətli dövlət olduğunu bütün dünyaya nümayiş etdirdi. Müharibənin başa çatmasından sonra erməni işğalından azad edilmiş ərazilərdə bərpa və quruculuq işlərinin aparılması qarşıda dayanan başlıca vəzifələrdəndir. Bu istiqamətdə məqsədyönlü tədbirlər həyata keçirilir.
Bölgənin dirçəldilməsi ümumilikdə ölkəmizin inkişafına və insanların rifah halının daha da yaxşılaşdırılmasına öz töhfəsini verəcək. Hazırda işğaldan azad edilmiş ərazilərimizdə quruculuq işlərinin böyük sürətlə davam etdiyini deyən icra başçısı qeyd edib ki, qarşıdakı dövrdə Böyük Qayıdış Proqramının tam icra olunması, ordumuzun daha da gücləndirilməsi əsas vəzifələr sırasındadır. Prezident İlham Əliyev bu istiqamətdə uğurlu siyasət həyata keçirir. Bizim vəzifəmiz görülən işlərə, inkişaf siyasətinə dəstək olmaqdır.
Daha sonra səyyar qəbulda sakinlərin arzu və təkliflər dinlənilib, səsləndirdikləri məsələlər məsul şəxslərin iştirakı ilə yerindəcə araşdırılaraq həlli ilə bağlı tədbirlər müəyyənləşdirilib. Həlli vaxt tələb edən məsələlər nəzarətə götürülməklə həlli ilə bağlı aidiyyəti təşkilat rəhbərlərinə müvafiq tapşırıqlar verilib.
Görüş sakinlər tərəfindən razılıqla qarşılanıb. Sakinlər əvvəlki qəbullar zamanı qaldırdıqları məsələlərin həlli ilə bağlı görülən işləri də yüksək qiymətləndiriblər, ölkə Prezidenti və birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın ünvanına minnətdarlıq dolu xoş sözlər ifadə ediblər.

At the meeting held in Secondary School No. 204, Rafiq Guluyev, Head of Xatai District Executive Power, Sardar Imanov, District Prosecutor, and senior staff of law enforcement agencies and service departments participated.
The head of the executive power then gave detailed information to the citizens in his speech about the socio-economic reforms carried out in our republic based on the instructions and recommendations of the country's leader, and the work done to improve the welfare of the population.
The head of the executive power noted that Azerbaijan is currently experiencing the most magnificent period of its development. Under the leadership of President, Victorious Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, our country demonstrated to the whole world that it is a strong and powerful state with the Karabakh Victory it achieved. After the end of the war, carrying out restoration and reconstruction work in the territories liberated from Armenian occupation is one of the main tasks ahead. Purposeful measures are being implemented in this direction.
The revival of the region will contribute to the overall development of our country and the further improvement of people's welfare. Stating that reconstruction work is currently continuing at a high pace in our liberated territories, the head of the executive power noted that in the upcoming period, the full implementation of the Great Return Program and the further strengthening of our army are among the main tasks. President Ilham Aliyev is pursuing a successful policy in this direction. Our duty is to support the work being done and the development policy.
Subsequently, during the mobile reception, the wishes and suggestions of the residents were heard, and the issues they raised were investigated on the spot with the participation of responsible persons, and measures for their resolution were determined. Issues requiring time for resolution were taken under control, and relevant instructions were given to the heads of relevant organizations regarding their resolution.
The meeting was met with satisfaction by the residents. The residents also highly appreciated the work done to resolve the issues they raised during previous receptions and expressed pleasant words of gratitude to the President of the country and First Vice-President Mehriban Aliyeva.