WhatsApp-dan qrup söhbətləri üçün yeni funksiya
WhatsApp, "Qrup Mesajı Keçmişi" funksiyasını təqdim etdiyini açıqladı. Bu yenilik, qrup söhbətlərini daha da səmimi etməyi hədəfləyir və yeni üzvlərin qrupdakı son hadisələrdən xəbərdar olmasını asanlaşdırır.
Redaksiya məlumat verir ki, WhatsApp-ın verdiyi açıqlamaya görə, "Qrup söhbətlərini daha da səmimi bir hala gətirən Qrup Mesajı Keçmişi xüsusiyyətini istifadəyə təqdim etməkdən həyəcan duyuruq. Artıq qrup rəhbərləri və üzvləri, yeni üzvlərin baş verənlərdən sürətli bir şəkildə xəbərdar ola bilməsi üçün ən son mesajları bu üzvlərə göndərə bilərlər."
Bu funksiya, istifadəçilərin ən çox tələb etdiyi xüsusiyyətlərdən biri olaraq, WhatsApp-ın cihazınızdan asılı olmayaraq qrup mesajlaşmasında liderliyini bir daha sübut edir. "Qrup Mesajı Keçmişi", digər bütün şəxsi mesajlar kimi, ucdan-uca şifrələnməyə davam edir və söhbətləri axıcı saxlamağın daha sürətli və daha məxfi bir yolunu təklif edir. Artıq ekran görüntüləri göndərməyə və ya lazımsız mesajlar ötürməyə ehtiyac yoxdur.
Qrup söhbətlərinə əlavə etdiyiniz yeni şəxslərin qrupda baş verənlərdən xəbərdar olmasına kömək etmək üçün bu şəxslərə ən son mesajları göndərə biləcəyiniz bir seçim var. Bu seçimi istifadə edərək, ən azı 25, ən çoxu 100 mesaj göndərə bilərsiniz. Yeni üzvlərin yalnız ən aktual və ən son mesajları oxuması kifayət edəcək.

WhatsApp has announced the introduction of its "Group Message History" feature. This innovation aims to make group chats more intimate and easier for new members to catch up on recent events.
Redaksiya reports that according to WhatsApp's announcement, "We are excited to introduce the Group Message History feature, which makes group chats more intimate. Now, group administrators and members can send the latest messages to new members so they can quickly catch up on what's happening."
This feature, one of the most requested by users, once again proves WhatsApp's leadership in group messaging, regardless of your device. "Group Message History," like all other private messages, continues to be end-to-end encrypted and offers a faster and more private way to keep conversations flowing. There is no longer a need to send screenshots or forward unnecessary messages.
To help new individuals added to group chats stay informed about what's happening in the group, there is an option to send them the latest messages. Using this option, you can send a minimum of 25 and a maximum of 100 messages. It will be sufficient for new members to read only the most relevant and recent messages.