Əyləncə nəhəngi Warner Bros. Discovery-nin potensial alıcıları arasında texnologiya şirkətlərinin də adı hallanır. Bu, media bazarında böyük dəyişikliklərə səbəb ola biləcək bir hadisədir. Şirkətin satışı ilə bağlı müzakirələr, əyləncə sənayesindəki rəqabətin daha da artmasına işarə edir.
Redaksiya məlumat verir ki, Warner Bros. Discovery-nin tamamilə və ya onun tərkib hissələrini, məsələn, məzmun kitabxanalarını və istehsal aktivlərini almağa maraq göstərən potensial alıcılar arasında Netflix, Amazon və Apple kimi texnologiya şirkətləri də var. Bu barədə "Bloomberg" məlumat yayıb. Məlumata görə, Warner Bros. Discovery, səhmdarların dəyərini maksimuma çatdırmaq üçün strateji alternativlərin nəzərdən keçirilməsinə başlayıb. Bu qərar, şirkətin bütünlüklə və ya Warner Bros. kimi hissələri üçün bir neçə tərəfdən təkliflər alması ilə əlaqədardır.
Mənbənin verdiyi məlumata görə, Warner Bros. Discovery, Paramount və Comcast-dən gələn təklifləri nəzərə alaraq, potensial alıcılarla maliyyə məlumatlarını paylaşmadan əvvəl, onlarla məxfiliq sazişləri imzalamağa hazırlaşır. Məsələ ilə yaxından tanış olan şəxslər "Bloomberg"-ə bildiriblər ki, WBD artıq Paramount-dan gələn üç təklifi rədd edib. Bu təkliflərdən biri səhm başına 24 dollara qədər dəyərində idi. Xatırladaq ki, Paramount, Skydance Media ilə çətin və mübahisəli bir birləşməni tamamlayıb. Warner Bros. Discovery, HBO, CNN, DC Studios və öz adını daşıyan film studiyası kimi aktivlərə sahibdir və bunların hamısı potensial olaraq satıla bilər. Paramount-Skydance birləşməsi, WBD-ni bütövlükdə ala biləcək bir alıcı tapmağın çətin ola biləcəyini göstərir. Bununla belə, WBD artıq gələn il kabel televiziyası və striminq bizneslərini ayırmağı planlaşdırdığını açıqlayıb.

"Warner Bros. Discovery" is being sold, but who is buying?
Technology companies are also being mentioned among the potential buyers of the entertainment giant Warner Bros. Discovery. This is an event that could lead to major changes in the media market. Discussions about the company's sale indicate an intensification of competition in the entertainment industry.
Redaksiya reports that among the potential buyers interested in acquiring Warner Bros. Discovery entirely or its components, such as content libraries and production assets, are technology companies like Netflix, Amazon, and Apple. "Bloomberg" reported this. According to the information, Warner Bros. Discovery has begun considering strategic alternatives to maximize shareholder value. This decision is related to the company receiving offers from several parties for the entire company or parts of it, such as Warner Bros.
According to the source, Warner Bros. Discovery, taking into account offers from Paramount and Comcast, is preparing to sign confidentiality agreements with potential buyers before sharing financial information with them. Individuals familiar with the matter told "Bloomberg" that WBD has already rejected three offers from Paramount. One of these offers was valued at up to $24 per share. It should be recalled that Paramount has completed a difficult and controversial merger with Skydance Media. Warner Bros. Discovery owns assets such as HBO, CNN, DC Studios, and its namesake film studio, all of which could potentially be sold. The Paramount-Skydance merger suggests that finding a buyer who can acquire WBD as a whole might be challenging. Nevertheless, WBD has already announced its plan to separate its cable television and streaming businesses next year.