Əyləncə nəhəngi Warner Bros. Discovery-nin potensial alıcıları arasında texnologiya şirkətlərinin də adı hallanır. Bu, media bazarında böyük dəyişikliklərə səbəb ola biləcək bir hadisədir. Şirkətin satışı ilə bağlı müzakirələr, əyləncə sənayesindəki rəqabətin daha da artmasına işarə edir.
Redaksiya məlumat verir ki, Warner Bros. Discovery-nin tamamilə və ya onun tərkib hissələrini, məsələn, məzmun kitabxanalarını və istehsal aktivlərini almağa maraq göstərən potensial alıcılar arasında Netflix, Amazon və Apple kimi texnologiya şirkətləri də var. Bu barədə "Bloomberg" məlumat yayıb. Məlumata görə, Warner Bros. Discovery, səhmdarların dəyərini maksimuma çatdırmaq üçün strateji alternativlərin nəzərdən keçirilməsinə başlayıb. Bu qərar, şirkətin bütünlüklə və ya Warner Bros. kimi hissələri üçün bir neçə tərəfdən təkliflər alması ilə əlaqədardır.
Mənbənin verdiyi məlumata görə, Warner Bros. Discovery, Paramount və Comcast-dən gələn təklifləri nəzərə alaraq, potensial alıcılarla maliyyə məlumatlarını paylaşmadan əvvəl, onlarla məxfiliq sazişləri imzalamağa hazırlaşır. Məsələ ilə yaxından tanış olan şəxslər "Bloomberg"-ə bildiriblər ki, WBD artıq Paramount-dan gələn üç təklifi rədd edib. Bu təkliflərdən biri səhm başına 24 dollara qədər dəyərində idi. Xatırladaq ki, Paramount, Skydance Media ilə çətin və mübahisəli bir birləşməni tamamlayıb. Warner Bros. Discovery, HBO, CNN, DC Studios və öz adını daşıyan film studiyası kimi aktivlərə sahibdir və bunların hamısı potensial olaraq satıla bilər. Paramount-Skydance birləşməsi, WBD-ni bütövlükdə ala biləcək bir alıcı tapmağın çətin ola biləcəyini göstərir. Bununla belə, WBD artıq gələn il kabel televiziyası və striminq bizneslərini ayırmağı planlaşdırdığını açıqlayıb.

Среди потенциальных покупателей развлекательного гиганта Warner Bros. Discovery также упоминаются технологические компании. Это событие, которое может привести к большим изменениям на медиарынке. Обсуждения о продаже компании указывают на дальнейшее усиление конкуренции в индустрии развлечений.
Редакция сообщает, что среди потенциальных покупателей, заинтересованных в приобретении Warner Bros. Discovery целиком или ее составных частей, таких как библиотеки контента и производственные активы, есть и технологические компании, такие как Netflix, Amazon и Apple. Об этом сообщило агентство "Bloomberg". По информации, Warner Bros. Discovery начала рассматривать стратегические альтернативы для максимизации стоимости акционеров. Это решение связано с получением предложений от нескольких сторон как на компанию в целом, так и на ее части, такие как Warner Bros.
По информации источника, Warner Bros. Discovery, учитывая предложения от Paramount и Comcast, готовится подписать соглашения о конфиденциальности с потенциальными покупателями, прежде чем делиться с ними финансовой информацией. Лица, близкие к ситуации, сообщили "Bloomberg", что WBD уже отклонила три предложения от Paramount. Одно из этих предложений оценивалось до 24 долларов за акцию. Напомним, Paramount завершила сложное и спорное слияние со Skydance Media. Warner Bros. Discovery владеет такими активами, как HBO, CNN, DC Studios и одноименная киностудия, и все они потенциально могут быть проданы. Слияние Paramount-Skydance указывает на то, что найти покупателя, который сможет приобрести WBD целиком, может быть сложно. Тем не менее, WBD уже объявила о планах разделить свои кабельные телевизионные и стриминговые бизнесы в следующем году.