Venesuela müxalifət lideri Mariya Korina Maçado ölkədə hakimiyyətin Edmundo Qonsales Urrutiyanın üzərinə götürülməli olduğunu bildirib. O, siyasi məhbusların azad ediləcəyini, ölkədə nizam-intizamın bərpa olunacağını və Nikolas Maduronun venesuelalılara və digər ölkə vətəndaşlarına qarşı törətdiyi ağır cinayətlərə görə məhkəmə qarşısına çıxarılacağını bəyan edib.
Redaksiya xəbər verir ki, Maçado ABŞ-nin beynəlxalq hüququn icrasına dair verdiyi vədi yerinə yetirdiyini, Maduronun danışıqlardan imtina etdiyini qeyd edib. O, xalqın suverenliyinin bərqərar olması üçün illərlə aparılan mübarizənin nəticə verdiyini, demokratik keçid prosesinə hazır olduqlarını və yeni administrasiyanın dərhal fəaliyyətə başlamalı olduğunu vurğulayıb.
Bununla yanaşı, ABŞ prezidenti Donald Tramp Venesuela müxalifət lideri Mariya Korina Maçadonun dəstəklənməyəcəyini açıqlayıb. O, Maçadonun ölkə daxilində yetərli hörmətə malik olmadığını deyərək, Nobel Sülh Mükafatı alması ilə bağlı yayılan məlumatlara baxmayaraq, Vaşinqtonun yeni dövrdə ona siyasi dəstək verməyəcəyini bildirib.

Venezuelan opposition leader María Corina Machado has stated that power in the country should be transferred to Edmundo González Urrutia. She announced that political prisoners would be released, order would be restored, and Nicolás Maduro would be brought to justice for grave crimes against Venezuelans and citizens of other countries.
The editorial reports that Machado noted the US fulfilling its promise to enforce international law, and that Maduro refused negotiations. She emphasized that the years-long struggle for the restoration of popular sovereignty has yielded results, that they are ready for a democratic transition process, and that the new administration must begin its work immediately.
However, US President Donald Trump announced that Venezuelan opposition leader María Corina Machado would not be supported. Stating that Machado does not command sufficient respect within the country, he declared that despite reports of her receiving the Nobel Peace Prize, Washington will not provide her with political support in the new era.