Vaşinqtonda iki Milli Qvardiya hərbçisinin güllələnməsi nəticəsində Ağ Ev ərazisi müvəqqəti olaraq kilidlənib. Hadisə ilə bağlı ilkin məlumatlara görə, bir nəfər saxlanılıb və istintaq davam edir.
Redaksiya xəbər verir ki, Reuters mənbələrinin məlumatına əsasən, güllələnən hərbçilərdən birinin Ağ Ev yaxınlığında yaralandığını göstərən foto da yayılıb.Hadisə yerində təhlükəsizlik qüvvələrinin iştirakı artırılıb və vəziyyət nəzarətdə saxlanılır.
ABŞ Daxili Təhlükəsizlik Nazirliyi yerli hüquq-mühafizə orqanları ilə məlumat mübadiləsi aparıldığını bildirib. Cənubi Dakota qubernatoru Kristi Noem ictimaiyyətə müraciət edərək yaralanan hərbçilər üçün dua etməyə çağırıb.
Hadisənin motivi və əlavə təfərrüatları araşdırılır. Təhlükəsizlik qurumları şəhərdə əlavə risklərin olub-olmadığını müəyyənləşdirmək üçün fəaliyyətini genişləndirib.

The White House area was temporarily locked down in Washington following the shooting of two National Guard members. According to initial reports regarding the incident, one person has been detained, and an investigation is ongoing.
The editorial office reports that, according to Reuters sources, a photo has also been circulated showing one of the shot service members injured near the White House. The presence of security forces at the scene has been increased, and the situation is being kept under control.
The U.S. Department of Homeland Security stated that information is being exchanged with local law enforcement agencies. South Dakota Governor Kristi Noem appealed to the public, urging prayers for the injured service members.
The motive for the incident and additional details are under investigation. Security agencies have expanded their operations to determine if there are additional risks in the city.