Vaşinqtonda iki Milli Qvardiya hərbçisinin güllələnməsi nəticəsində Ağ Ev ərazisi müvəqqəti olaraq kilidlənib. Hadisə ilə bağlı ilkin məlumatlara görə, bir nəfər saxlanılıb və istintaq davam edir.
Redaksiya xəbər verir ki, Reuters mənbələrinin məlumatına əsasən, güllələnən hərbçilərdən birinin Ağ Ev yaxınlığında yaralandığını göstərən foto da yayılıb.Hadisə yerində təhlükəsizlik qüvvələrinin iştirakı artırılıb və vəziyyət nəzarətdə saxlanılır.
ABŞ Daxili Təhlükəsizlik Nazirliyi yerli hüquq-mühafizə orqanları ilə məlumat mübadiləsi aparıldığını bildirib. Cənubi Dakota qubernatoru Kristi Noem ictimaiyyətə müraciət edərək yaralanan hərbçilər üçün dua etməyə çağırıb.
Hadisənin motivi və əlavə təfərrüatları araşdırılır. Təhlükəsizlik qurumları şəhərdə əlavə risklərin olub-olmadığını müəyyənləşdirmək üçün fəaliyyətini genişləndirib.

В Вашингтоне расследуют обстрел солдат Национальной гвардии
В Вашингтоне территория Белого дома была временно заблокирована в результате стрельбы по двум военнослужащим Национальной гвардии. По предварительным данным о происшествии, один человек задержан, и расследование продолжается.
Редакция сообщает, что, по данным источников Reuters, также распространено фото, на котором видно, что один из обстрелянных военнослужащих ранен недалеко от Белого дома. На месте происшествия усилено присутствие сил безопасности, и ситуация находится под контролем.
Министерство внутренней безопасности США сообщило об обмене информацией с местными правоохранительными органами. Губернатор Южной Дакоты Кристи Ноэм обратилась к общественности, призвав молиться за раненых военнослужащих.
Мотив происшествия и дополнительные подробности расследуются. Органы безопасности расширили свою деятельность, чтобы определить, существуют ли дополнительные риски в городе.