Bakı şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsinin sabiq şöbə rəisi, təqaüddə olan polis polkovniki Vaqif Əsədov jurnalistləri 22 iyul Milli Mətbuat Günü münasibətilə təbrik edib.
Təbrikdə deyilir:
Hörmətli və çox dəyərli media nümayəndələri, xanımlar və cənablar
Sizi 22 iyul Milli Mətbuat Günü münasibətilə təbrik edir, şərəfli və son dərəcə məsuliyyət tələb edən işinizdə yeni-yeni uğurlar arzulayıram. "Əkinçi” qəzeti ilə əsası qoyulan milli mətbuatımız 150 illik tarixi ərzində ağır sınaqlarla üzləşərək bu günə gəlib çatıb. İnanırıq ki, siz də milli mətbuatımızın banisi Həsən bəy Zərdabinin əsasını qoyduğu təməl ideyalara daim sadiq qalacaqsınız. Sizinlə səmərəli əməkdaşlığa və ölkəmizdə mətbuatın inkişafı istiqamətində fəaliyyətinizə görə təşəkkürümü bildirirəm.
Əziz jurnalistlər, sizi bir daha bu əlamətdar gün münasibətilə təbrik edir, işinizdə obyektivlik, prinsipiallıq, yüksək peşəkarlıq və əsl vətəndaşlıq mövqeyi arzulayıram. Bayramınız mübarək!

Vaqif Asadov, former head of the Baku City State Traffic Police Department and retired police colonel, congratulated journalists on July 22, National Press Day.
The congratulation reads:
Dear and highly valued media representatives, ladies and gentlemen,
I congratulate you on July 22, National Press Day, and wish you continued success in your honorable and extremely responsible work. Our national press, founded with the "Əkinçi" newspaper, has faced severe challenges throughout its 150-year history to reach this day. We believe that you will always remain loyal to the fundamental ideas laid down by Hasan bey Zardabi, the founder of our national press. I express my gratitude for your fruitful cooperation and your activities aimed at the development of the press in our country.
Dear journalists, I congratulate you once again on this significant day and wish you objectivity, principledness, high professionalism, and a true civic stance in your work. Happy holiday!