Ukrayna və Fransa robot sistemləri üçün birgə müəssisə yaratdı
Ukraynanın "Tencore" şirkəti və Fransanın "Shark Robotics" şirkəti yerüstü robot sistemlərinin istehsalı məqsədilə birgə müəssisənin təsis edildiyini elan ediblər. Bu təşəbbüs iki ölkə arasında müdafiə sənayesində əməkdaşlığın yeni mərhələsini göstərir.
Redaksiya məlumat verir ki, bu əməkdaşlığın əsas məqsədi Avropanın texnoloji müstəqilliyini təmin etməkdir. Eyni zamanda, Ukraynanın müdafiə sahəsində əldə etdiyi təcrübələrin ümumi sənaye dəyər zəncirlərinə inteqrasiyası da hədəflənir.
"Tencore" şirkəti əvvəllər Finlandiyanın "Insta" şirkəti ilə də əməkdaşlıq müqaviləsi imzalamışdı. Bu, şirkətin beynəlxalq tərəfdaşlıqlarını genişləndirmək strategiyasının tərkib hissəsidir.

Украинская компания "Tencore" и французская компания "Shark Robotics" объявили о создании совместного предприятия по производству наземных робототехнических систем. Эта инициатива знаменует новый этап сотрудничества в оборонной промышленности между двумя странами.
Редакция сообщает, что основной целью этого сотрудничества является обеспечение технологической независимости Европы. Одновременно с этим, также ставится цель интеграции опыта, полученного Украиной в сфере обороны, в общие производственно-сбытовые цепочки.
Компания "Tencore" ранее также подписала соглашение о сотрудничестве с финской компанией "Insta". Это является частью стратегии компании по расширению международных партнерств.