Ukrayna ordusunun Moskvanın ən iri enerji obyektlərindən biri sayılan Şatura Termik Elektrik Stansiyasına zərbə endirməsi bölgədə gərginliyin daha da artmasına səbəb olub.
Redaksiya xəbər verir ki, hücum nəticəsində stansiyanın fəaliyyətində ciddi fasilələr yaranıb və hadisə ilə bağlı ilkin məlumatlar yerli qurumlar tərəfindən araşdırılır.
Hadisənin Moskvanın enerji təchizatına təsiri ilə bağlı yekun qiymətləndirmə aparılmasa da, ekspertlər bunun genişmiqyaslı elektrik kəsintilərinə yol aça biləcəyini bildirirlər. Səlahiyyətilər regionda təhlükəsizlik tədbirlərinin gücləndirildiyini açıqlayıb.

Украинская армия нанесла ракетный удар по крупной Шатурской электростанции в Москве
Удар украинской армии по Шатурской тепловой электростанции, считающейся одним из крупнейших энергетических объектов Москвы, привел к дальнейшему росту напряженности в регионе.
Редакция сообщает, что в результате атаки в работе станции возникли серьезные перебои, и предварительная информация о происшествии расследуется местными органами.
Хотя окончательная оценка влияния инцидента на энергоснабжение Москвы еще не проведена, эксперты заявляют, что это может привести к масштабным отключениям электроэнергии. Власти объявили об усилении мер безопасности в регионе.