Türkiyənin müdafiə naziri Yaşar Güler Suriyada baş verən proseslərlə bağlı mövqeyini açıqlayaraq, Suriya hökumətinin Hələb şəhərində həyata keçirdiyi antiterror əməliyyatını müsbət qiymətləndirdiklərini bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, nazirin sözlərinə görə, Suriya hökuməti bütün etnik qruplar üçün bərabərlik prinsipinə əsaslanaraq ictimai asayişin və vətəndaşların təhlükəsizliyinin təmin olunması məqsədilə Hələbdə terrora qarşı əməliyyata başlayıb.
Yaşar Güler qeyd edib ki, bütün terror qruplarını hədəf alan bu əməliyyat Türkiyə tərəfindən anlayışla qarşılanır və dəstəklənir. Onun sözlərinə görə, Suriyanın təhlükəsizliyi Türkiyənin təhlükəsizliyi kimi qəbul olunur.
Nazir əlavə edib ki, “bir dövlət, bir ordu” prinsipi əsasında Suriyanın ərazi bütövlüyü və birliyinə hörmət göstərilməklə terror təşkilatlarına qarşı mübarizədə Suriyaya dəstək davam etdiriləcək.

Turkey's Minister of National Defense, Yaşar Güler, has announced his position on developments in Syria, stating that they view positively the anti-terror operation conducted by the Syrian government in the city of Aleppo.
According to the ministry, the minister said that the Syrian government has launched an operation against terror in Aleppo with the aim of ensuring public order and citizen security, based on the principle of equality for all ethnic groups.
Yaşar Güler noted that this operation, targeting all terror groups, is understood and supported by Turkey. He added that Syria's security is considered Turkey's security.
The minister further stated that Turkey will continue to support Syria in its fight against terrorist organizations, respecting Syria's territorial integrity and unity based on the principle of "one state, one army.".