Türkiyənin F-16-ları Somalidə: Ekstremistlərə açıq və sərt xəbərdarlıq
Somalinin müdafiə naziri Ahmed Moallim Fiqi Türkiyəyə məxsus F-16 qırıcılarının Somaliyaya gəlişi ilə bağlı açıqlama verərək bunu ekstremist qruplara açıq xəbərdarlıq kimi qiymətləndirib.
Redaksiya xəbər verir ki, nazir bildirib ki, F-16 qırıcıları ekstremistlərə güclü mesaj göndərir və onların haraya raket atmasından asılı olmayaraq, bunun onlar üçün nümunə olacağını vurğulayıb.
Ahmed Moallim Fiqinin sözlərinə görə, bu gün ekstremistləri məhv və matəm gözləyir. O, qarşı tərəfi raketlərin və barıtın səsinə hazır olmağa çağırıb və talelərini qəbul etməli olduqlarını bildirib.
Nazir qeyd edib ki, Somalinin təhlükəsizliyinə təhdid yaradan qüvvələrə qarşı qətiyyətli mübarizə davam etdiriləcək və ölkə ərazisində sabitliyin bərpası üçün bütün zəruri tədbirlər görüləcək.

Министр обороны Сомали Ахмед Моаллим Фики прокомментировал прибытие в Сомали истребителей F-16 турецкого производства, расценив это как открытое предупреждение экстремистским группировкам.
Как сообщает редакция, министр заявил, что истребители F-16 посылают мощный сигнал экстремистам, подчеркнув, что независимо от того, куда они выпустят ракеты, это станет для них примером.
По словам Ахмеда Моаллима Фики, сегодня экстремистов ждет уничтожение и траур. Он призвал противную сторону быть готовой к звукам ракет и пороха, заявив, что им придется принять свою судьбу.
Министр отметил, что решительная борьба против сил, угрожающих безопасности Сомали, будет продолжена, и будут приняты все необходимые меры для восстановления стабильности на территории страны.