Türkiyə Respublikası əmək və sosial müdafiə nazirinin müavini Ahmet Aydının rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət”in fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqları salamlayan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü əsasında yaradılmış “ASAN xidmət” mərkəzləri və dövlət xidmətlərində tətbiq olunan innovativ həllər barədə məlumat verib, hazırda Azərbaycanın intellektual brendinin 30-dan çox ölkəyə ixrac edildiyini diqqətə çatdırıb.
Qonaqlar “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, Səyyar ASAN xidmətin, "ABAD" publik hüquqi şəxsin və "Bilim Bakı" mərkəzinin fəaliyyəti ilə də tanış olublar.

A delegation led by Ahmet Aydın, Deputy Minister of Labor and Social Protection of the Republic of Turkey, became acquainted with the activities of “ASAN xidmət”.
Greeting the guests, Ceyhun Salmanov, Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, provided information about the “ASAN xidmət” centers established on the initiative of President Ilham Aliyev and the innovative solutions applied in public services, noting that Azerbaijan's intellectual brand is currently being exported to more than 30 countries.
The guests also became acquainted with the activities of the “INNOLAND” Incubation and Acceleration Center, Mobile ASAN xidmət, “ABAD” public legal entity, and the “Bilim Bakı” center.