Türkiyə Respublikası əmək və sosial müdafiə nazirinin müavini Ahmet Aydının rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti “ASAN xidmət”in fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonaqları salamlayan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü əsasında yaradılmış “ASAN xidmət” mərkəzləri və dövlət xidmətlərində tətbiq olunan innovativ həllər barədə məlumat verib, hazırda Azərbaycanın intellektual brendinin 30-dan çox ölkəyə ixrac edildiyini diqqətə çatdırıb.
Qonaqlar “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, Səyyar ASAN xidmətin, "ABAD" publik hüquqi şəxsin və "Bilim Bakı" mərkəzinin fəaliyyəti ilə də tanış olublar.

Заместитель министра Турции в "ASAN xidmət"
Делегация во главе с заместителем министра труда и социальной защиты Турецкой Республики Ахметом Айдыном ознакомилась с деятельностью “ASAN xidmət”.
Приветствуя гостей, заместитель председателя Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики Джейхун Салманов проинформировал о центрах “ASAN xidmət”, созданных по инициативе Президента Ильхама Алиева, и инновационных решениях, применяемых в государственных услугах, а также отметил, что в настоящее время интеллектуальный бренд Азербайджана экспортируется в более чем 30 стран.
Гости также ознакомились с деятельностью Инкубационного и акселерационного центра “INNOLAND”, Мобильной службы ASAN, публичного юридического лица "ABAD" и центра "Bilim Bakı".