Trump Mobile-ın qızıl telefonu: buraxılış təxirə salındı
ABŞ-da istehsal olunduğu iddia edilən, 500 dollarlıq qızıl cihaz olan T1 Phone-un buraxılışı ilə bağlı gözləntilər davam edir. Bu telefonun bazara çıxarılması ilə bağlı vəziyyət, istehlakçıların marağını artırır.
Redaksiya məlumat verir ki, "Financial Times" qəzetində dərc olunan məlumata görə, "Trump Mobile" şirkətinin müştəri dəstəyi nümayəndəsi telefonun bu ay buraxılmayacağını bildirib. Nümayəndənin sözlərinə görə, ABŞ hökumətinin fəaliyyətinin müvəqqəti dayandırılması telefonun çatdırılmasını gecikdirib. "Trump Mobile" şirkətinin nümayəndəsi bu barədə şərh verməkdən imtina edib.
Bu gecikmə, "Trump Mobile" şirkətinin iyun ayında 47,45 dollarlıq aylıq mobil telefon planı ilə fəaliyyətə başlaması ilə başlayan hadisələrin sonrakı mərhələsidir. Şirkət, avqust 2025-ci ilə qədər ABŞ-da istehsal olunan smartfonu təqdim edəcəyini iddia edirdi. Lakin, smartfonun tamamilə ABŞ-da geniş miqyasda istehsalının demək olar ki, qeyri-mümkün olduğuna dair sübutlar ortaya çıxdıqdan sonra, "Trump Mobile" bu iddialarından geri çəkildi. Hazırda "Trump Mobile", "Proudly American" (Qürurla Amerikan) adlandırdığı T1 Phone üçün 100 dollarlıq depozitləri qəbul etməyə davam edir. Telefonun xüsusiyyətlərinə 6,25 düymlük AMOLED ekran, 120Hz yeniləmə sürəti, genişləndirmə üçün kart yuvası olan 256GB yaddaş və 50 meqapiksellik kamera daxildir. Telefonun veb səhifəsində hələ də onun "bu ilin sonuna doğru" buraxılacağı qeyd olunur. "Trump Mobile" veb saytı indi "Apple" və "Samsung" şirkətlərinin yenilənmiş rəqib telefonlarını da təklif edir. Bunlara 629 dollarlıq "iPhone 15" və 459 dollarlıq "Samsung S24" daxildir.

Expectations continue regarding the launch of the T1 Phone, a $500 gold device claimed to be manufactured in the US. The situation surrounding this phone's market entry is increasing consumer interest.
Redaksiya reports that according to information published in the "Financial Times" newspaper, a customer support representative for "Trump Mobile" stated that the phone will not be released this month. According to the representative, the temporary shutdown of the US government has delayed the delivery of the phone. A representative for "Trump Mobile" declined to comment on this matter.
This delay is a subsequent development in the events that began with "Trump Mobile" launching its monthly mobile phone plan for $47.45 in June. The company claimed it would introduce a smartphone manufactured in the US by August 2025. However, after evidence emerged that large-scale manufacturing of the smartphone entirely in the US was nearly impossible, "Trump Mobile" retracted these claims. Currently, "Trump Mobile" continues to accept $100 deposits for the T1 Phone, which it calls "Proudly American." The phone's features include a 6.25-inch AMOLED screen, a 120Hz refresh rate, 256GB of storage with a card slot for expansion, and a 50-megapixel camera. The phone's webpage still indicates it will be released "later this year." The "Trump Mobile" website now also offers refurbished competitor phones from "Apple" and "Samsung." These include the "iPhone 15" for $629 and the "Samsung S24" for $459.