Trampın qısa müsahibəsi yayıldı: “Müharibələri dayandırmağı sevirəm…”
ABŞ Prezidenti Donald Tramp müxtəlif mövzularda çıxış edərək həm beynəlxalq münaqişələr, həm də liderlərlə münasibətlər barədə fikirlərini bölüşüb.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp Hindistan və Pakistan arasında baş verən gərginlikdən danışaraq, iki ölkənin nüvə silahlarından istifadə həddinə çatdığını bildirib. Onun sözlərinə görə, tərəflər bir-birinin altı hərbi təyyarəsini vurub.
Krım məsələsinə toxunan Tramp qeyd edib ki, bu ərazi ölçüsünə görə Texas ştatına yaxın dərəcədə böyüklüyə malikdir. “Əgər mən həmin torpağı güzəştə getsəydim, növbəti 20 il ərzində bütün qəzetlərin manşetində olardım. Amma Obama verdiyi zaman media buna heç toxunmadı”, – deyə Tramp vurğulayıb.
Ukrayna müharibəsi barədə danışan ABŞ Prezidenti münaqişənin sona çatdırılması üçün yaxşı şans olduğunu bildirib: “Putin və Zelenski arasında münasibətlər çətindir. Görək, onlar necə edəcəklər”.
İsrail Baş naziri Benyamin Netanyahudan bəhs edən Tramp onu “müharibə qəhrəmanı” adlandırıb və əlavə edib: “Deyəsən, mən də eləyəm”.

US President Donald Trump spoke on various topics, sharing his thoughts on both international conflicts and relations with leaders.
Redaksiya reports that Trump spoke about the tension between India and Pakistan, stating that the two countries had reached the brink of using nuclear weapons. According to him, the parties shot down six military aircraft belonging to each other.
Touching upon the issue of Crimea, Trump noted that this territory is close in size to the state of Texas. “If I had conceded that land, I would have been on the front page of every newspaper for the next 20 years. But when Obama gave it away, the media didn't even touch it,” Trump emphasized.
Speaking about the war in Ukraine, the US President stated that there is a good chance to end the conflict: “Relations between Putin and Zelensky are difficult. Let's see how they will do it.”