Trampın qısa müsahibəsi yayıldı: “Müharibələri dayandırmağı sevirəm…”
ABŞ Prezidenti Donald Tramp müxtəlif mövzularda çıxış edərək həm beynəlxalq münaqişələr, həm də liderlərlə münasibətlər barədə fikirlərini bölüşüb.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp Hindistan və Pakistan arasında baş verən gərginlikdən danışaraq, iki ölkənin nüvə silahlarından istifadə həddinə çatdığını bildirib. Onun sözlərinə görə, tərəflər bir-birinin altı hərbi təyyarəsini vurub.
Krım məsələsinə toxunan Tramp qeyd edib ki, bu ərazi ölçüsünə görə Texas ştatına yaxın dərəcədə böyüklüyə malikdir. “Əgər mən həmin torpağı güzəştə getsəydim, növbəti 20 il ərzində bütün qəzetlərin manşetində olardım. Amma Obama verdiyi zaman media buna heç toxunmadı”, – deyə Tramp vurğulayıb.
Ukrayna müharibəsi barədə danışan ABŞ Prezidenti münaqişənin sona çatdırılması üçün yaxşı şans olduğunu bildirib: “Putin və Zelenski arasında münasibətlər çətindir. Görək, onlar necə edəcəklər”.
İsrail Baş naziri Benyamin Netanyahudan bəhs edən Tramp onu “müharibə qəhrəmanı” adlandırıb və əlavə edib: “Deyəsən, mən də eləyəm”.

Президент США Дональд Трамп выступил на различные темы, поделившись своими мыслями как о международных конфликтах, так и об отношениях с лидерами.
Редакция сообщает, что Трамп, говоря о напряженности между Индией и Пакистаном, заявил, что две страны достигли предела использования ядерного оружия. По его словам, стороны сбили по шесть военных самолетов друг друга.
Касаясь вопроса Крыма, Трамп отметил, что эта территория по размеру близка к штату Техас. «Если бы я пошел на уступки по этой земле, я был бы на первых полосах всех газет в течение следующих 20 лет. Но когда Обама отдал ее, СМИ даже не коснулись этого», – подчеркнул Трамп.
Говоря об украинской войне, Президент США заявил, что есть хороший шанс на прекращение конфликта: «Отношения между Путиным и Зеленским сложны. Посмотрим, как они поступят».
Говоря о премьер-министре Израиля Биньямине Нетаньяху, Трамп назвал его «героем войны» и добавил: «Похоже, я тоже».