Bild-in məlumatına görə, ABŞ prezidenti Donald Trampın nümayəndəsi Uitkoff, Rusiya prezidenti Vladimir Putinin sözlərini düzgün təfsir etməyib. O, Rusiyanın Zaporojye və Xerson vilayətlərindən qoşunlarını çıxarmağa hazır olduğunu zənn edib.
Redaksiya xəbər verir ki, əslində Putin, həmin əraziləri Ukrayna qüvvələrinin tərk etməli olduğunu nəzərdə tutub. Bu anlaşılmazlıq tərəflər arasında diplomatik kanallarda əlavə izahat zərurəti yaradıb.
Siyasi müşahidəçilər hesab edirlər ki, belə situasiyalar danışıqlar prosesində ehtiyatlı yanaşmanın və dəqiq kommunikasiya qurulmasının vacibliyini göstərir.

According to Bild, US President Donald Trump's representative, Witkoff, misinterpreted Russian President Vladimir Putin's words. He assumed that Russia was ready to withdraw its troops from the Zaporizhzhia and Kherson regions.
The editorial office reports that Putin actually meant that Ukrainian forces should leave those territories. This misunderstanding necessitated further clarification through diplomatic channels between the parties.
Political observers believe that such situations highlight the importance of a cautious approach and precise communication in the negotiation process.