ABŞ prezidenti Donald Tramp Venesuelada hərbi əməliyyatların quru mərhələsinə keçidin yaxın vaxtlarda başlanacağını bəyan edib və bunun regional təhlükəsizliklə bağlı prioritet məsələ olduğunu bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp çıxışında “onları həm də qurudan dayandırmağa başlayacağıq” ifadəsini səsləndirərək əməliyyatın çox tez başlayacağını vurğulayıb.
Açıqlamanın detalları rəsmi dairələr tərəfindən genişləndirilməsə də, administrasiyanın regiondakı vəziyyəti diqqətlə izlədiyi və əlavə addımların atıla biləcəyi qeyd olunub. ABŞ tərəfinin proseslə bağlı növbəti mərhələdə daha ətraflı məlumat verməsi gözlənilir.

Президент США Дональд Трамп заявил о скором начале наземной фазы военных операций в Венесуэле и назвал это приоритетным вопросом, связанным с региональной безопасностью.
Как сообщает редакция, Трамп в своем выступлении, произнеся фразу «мы начнем останавливать их и с суши», подчеркнул, что операция начнется очень скоро.
Хотя детали заявления не были расширены официальными кругами, было отмечено, что администрация внимательно следит за ситуацией в регионе и могут быть предприняты дополнительные шаги. Ожидается, что американская сторона предоставит более подробную информацию о процессе на следующем этапе.