ABŞ-nin prezidenti Donald Trampın Suriya ilə bağlı səsləndirdiyi fikirlər, onun siyasətinin əsas istiqamətləri və regiondakı vəziyyətə dair yanaşması barədə yeni müzakirələrə yol açıb. Trampın Suriya prezidenti ilə görüşü və bu görüşün nəticələri, həmçinin onun seçki kampaniyasının gedişatı ilə bağlı verdiyi açıqlamalar, ictimaiyyətin diqqətini çəkib.
Redaksiya məlumat verir ki, Donald Tramp, Ağ Evdən İova ştatına seçki kampaniyası üçün yola düşərkən jurnalistlərin suallarını cavablandırıb. O, Suriya prezidenti ilə görüşündən və bu görüşün nəticələrindən bəhs edib.
Tramp, Suriya prezidenti ilə keçirdiyi görüşü yüksək qiymətləndirərək, "Suriya'nın çox saygın Cumhurbaşkanı (Əhməd Şara) ilə çox yaxşı bir görüşmə gerçəkləştirdik. Suriya və bu bölgəylə ilgili politikalar çox iyi gidiyor. Bundan dolayı çox memnunuz," ifadələrini işlədib. Bu açıqlama, Trampın Suriya ilə bağlı siyasətinin və regiondakı vəziyyətə yanaşmasının əsasını təşkil edir. Trampın sözlərinə görə, Suriya ilə bağlı siyasət uğurla davam edir və o, bu vəziyyətdən məmnunluğunu ifadə edib. Bu, onun seçki kampaniyasında xarici siyasətə dair mövqeyini də əks etdirir.

Trump Expresses Satisfaction with Meeting with Syrian President
US President Donald Trump's remarks on Syria have sparked new discussions about the main directions of his policy and his approach to the situation in the region. Trump's meeting with the Syrian president and its outcomes, as well as his statements regarding his election campaign, have drawn public attention.
Redaksiya reports that Donald Trump answered journalists' questions as he departed the White House for an election campaign trip to Iowa. He spoke about his meeting with the Syrian president and its results.
Trump highly praised his meeting with the Syrian president, stating, "We had a very good meeting with Syria's very respected President (Ahmed Shara). Policies related to Syria and this region are going very well. We are very pleased with this." This statement forms the basis of Trump's policy towards Syria and his approach to the situation in the region. According to Trump, the policy regarding Syria is continuing successfully, and he expressed his satisfaction with this situation. This also reflects his stance on foreign policy in his election campaign.