Amerika Birləşmiş Ştatları və İsrailin İrana qarşı hərbi əməliyyatları fonunda maliyyə bazarlarında kəskin dalğalanmalar müşahidə olunur. Belə bir şəraitdə bəzi investorlar qiymətlərin aşağı həddə düşdüyü zaman alqı-satqı strategiyasını mənimsəyirlər.
Redaksiya məlumat verir ki, bu yanaşmanın əsasını ABŞ prezidenti Donald Trampın böhran anlarında geri addım atacağı gözləntisi təşkil edir. Piyasada bu strategiya "Trump Always Chickens Out" (Tramp həmişə geri çəkilir), yəni TACO ticarəti kimi tanınır.
Lakin mütəxəssislər İran böhranının Trampın keçmişdə geri addım atdığı hallardan fərqli ola biləcəyinə diqqət çəkirlər. Onlar qeyd edirlər ki, mövcud geosiyasi vəziyyət daha mürəkkəb ola bilər və bu da investorların gözləntilərini təsdiqləməyə bilər.

На фоне военных операций Соединенных Штатов и Израиля против Ирана наблюдаются резкие колебания на финансовых рынках. В таких условиях некоторые инвесторы придерживаются стратегии покупки при падении цен.
Редакция сообщает, что в основе этого подхода лежит ожидание того, что президент США Дональд Трамп отступит в кризисные моменты. На рынке эта стратегия известна как "Trump Always Chickens Out" (Трамп всегда отступает), или торговля TACO.
Однако эксперты отмечают, что иранский кризис может отличаться от случаев, когда Трамп отступал в прошлом. Они отмечают, что текущая геополитическая ситуация может быть более сложной, и это может не оправдать ожидания инвесторов.