Tramp: Qəzza razılaşması əldə olunmuş kimi görünür
ABŞ-ın hazırkı prezidenti Donald Tramp bildirib ki, Qəzzadakı münaqişənin həlli ilə bağlı razılaşma əldə olunmağa yaxındır. O, BMT Baş Assambleyası çərçivəsində liderlərlə görüşdüyünü və müzakirələrin müsbət nəticə verdiyini vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp açıqlamasında “girovların azad olunmasının əsas prioritet olduğunu” xüsusi qeyd edib. Onun sözlərinə görə, məqsəd həm girovların qaytarılması, həm də bölgədə sabitliyin təmin olunmasıdır.
Tramp əlavə edib ki, ABŞ tərəfdaşları ilə birlikdə sülhün bərqərar olması üçün bütün imkanlardan istifadə edəcək və prosesin tezliklə nəticə verəcəyinə ümid edir.

Трамп: Кажется, достигнуто соглашение по Газе
Действующий президент США Дональд Трамп заявил, что соглашение по урегулированию конфликта в Газе близко к достижению. Он подчеркнул, что встречался с лидерами в рамках Генеральной Ассамблеи ООН и что обсуждения дали положительные результаты.
Редакция сообщает, что Трамп в своем заявлении особо отметил, что «освобождение заложников является главным приоритетом». По его словам, цель состоит как в возвращении заложников, так и в обеспечении стабильности в регионе.
Трамп добавил, что США вместе со своими партнерами используют все возможности для установления мира и надеются, что процесс вскоре принесет результаты.