Tramp Putinlə münasibətlərini açıqlayaraq yeni siyasətə işarə edib
ABŞ-də keçirilən görüşdə Donald Trampın Vladimir Putinlə münasibətlərinə dair açıqlamalar səsləndirilib. Neft şirkətlərinin rəhbərləri ilə görüşən Tramp, Rusiya prezidenti ilə olan əlaqələrindən bəhs edib. Bu görüşdəki müzakirələr və Trampın çıxışları, ABŞ-nin daxili və xarici siyasətinə dair maraqlı məqamları ortaya çıxarıb.
Redaksiya məlumat verir ki, Tramp, Ağ Evdə neft şirkətlərinin rəhbərləri ilə görüşündə Vladimir Putinin tutulması əməliyyatının, Venesuelada Nikolas Maduronun qaçırılmasına bənzər bir ssenariyə ehtiyac duymayacağını bildirib. Trampın sözlərinə görə, onun Putinlə yaxşı münasibətləri var. Bu açıqlama, Trampın Rusiya ilə olan münasibətlərinə dair əvvəlki bəyanatlarını bir daha təsdiqləyir.
Görüşdə Trampın neft şirkətlərinin rəhbərləri ilə müzakirələri, ABŞ-nin enerji siyasəti və dünya neft bazarına dair məsələləri də əhatə edib. Trampın Putinlə olan münasibətlərinə dair verdiyi açıqlamalar, ABŞ-nin xarici siyasətindəki prioritetləri və bu siyasətin enerji sektoruna təsirini də əks etdirir. Bu görüş, Trampın prezidentliyi dövründəki siyasətinin davamı kimi qiymətləndirilə bilər.

В ходе встречи в США были озвучены заявления относительно отношений Дональда Трампа с Владимиром Путиным. Встретившись с руководителями нефтяных компаний, Трамп рассказал о своих связях с российским президентом. Обсуждения на этой встрече и выступления Трампа выявили интересные моменты, касающиеся внутренней и внешней политики США.
Redaksiya сообщает, что Трамп на встрече в Белом доме с руководителями нефтяных компаний заявил, что для задержания Владимира Путина не потребуется сценарий, подобный операции по похищению Николаса Мадуро в Венесуэле. По словам Трампа, у него хорошие отношения с Путиным. Это заявление еще раз подтверждает предыдущие заявления Трампа относительно его отношений с Россией.
На встрече Трамп также обсудил с руководителями нефтяных компаний вопросы энергетической политики США и мирового нефтяного рынка. Заявления Трампа об отношениях с Путиным отражают приоритеты внешней политики США и влияние этой политики на энергетический сектор. Эта встреча может быть расценена как продолжение политики Трампа в период его президентства.