Tramp Putinlə münasibətlərini açıqlayaraq yeni siyasətə işarə edib
ABŞ-də keçirilən görüşdə Donald Trampın Vladimir Putinlə münasibətlərinə dair açıqlamalar səsləndirilib. Neft şirkətlərinin rəhbərləri ilə görüşən Tramp, Rusiya prezidenti ilə olan əlaqələrindən bəhs edib. Bu görüşdəki müzakirələr və Trampın çıxışları, ABŞ-nin daxili və xarici siyasətinə dair maraqlı məqamları ortaya çıxarıb.
Redaksiya məlumat verir ki, Tramp, Ağ Evdə neft şirkətlərinin rəhbərləri ilə görüşündə Vladimir Putinin tutulması əməliyyatının, Venesuelada Nikolas Maduronun qaçırılmasına bənzər bir ssenariyə ehtiyac duymayacağını bildirib. Trampın sözlərinə görə, onun Putinlə yaxşı münasibətləri var. Bu açıqlama, Trampın Rusiya ilə olan münasibətlərinə dair əvvəlki bəyanatlarını bir daha təsdiqləyir.
Görüşdə Trampın neft şirkətlərinin rəhbərləri ilə müzakirələri, ABŞ-nin enerji siyasəti və dünya neft bazarına dair məsələləri də əhatə edib. Trampın Putinlə olan münasibətlərinə dair verdiyi açıqlamalar, ABŞ-nin xarici siyasətindəki prioritetləri və bu siyasətin enerji sektoruna təsirini də əks etdirir. Bu görüş, Trampın prezidentliyi dövründəki siyasətinin davamı kimi qiymətləndirilə bilər.

During a meeting held in the US, statements were made regarding Donald Trump's relationship with Vladimir Putin. Trump, who met with the heads of oil companies, spoke about his connections with the Russian president. The discussions at this meeting and Trump's remarks brought to light interesting aspects of US domestic and foreign policy.
Redaksiya reports that Trump stated at his meeting with oil company executives at the White House that an operation to detain Putin would not require a scenario similar to the kidnapping of Nicolas Maduro in Venezuela. According to Trump, he has a good relationship with Putin. This statement further confirms Trump's previous declarations regarding his relations with Russia.
The discussions between Trump and the heads of oil companies at the meeting also covered issues related to US energy policy and the global oil market. Trump's statements about his relationship with Putin also reflect the priorities of US foreign policy and the impact of this policy on the energy sector. This meeting can be assessed as a continuation of Trump's policy during his presidency.