Tramp Mertsə çağırış etdi, o da sözünü dəyişdi
ABŞ prezidenti Donald Tramp Almaniya kanslerinə Rusiya-Ukrayna müharibəsinə daha çox vaxt ayırmağı tövsiyə edib. O, həmçinin İran təhdidini aradan qaldıranlara müdaxilə etməməyin vacibliyini vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Almaniya kansleri Fridrix Mers öz növbəsində İranı danışıqlar masasına gəlməyə çağırıb. O qeyd edib ki, Tehran gecikdirmə taktikalarına son qoymalı və bütün regionu, nəticədə isə bütün dünyanı girov saxlamağı dayandırmalıdır.
Mersin bəyanatına görə, İranın hərbi nüvə proqramına son qoyulmalıdır. Bundan əlavə, İsrailə və onun regiondakı tərəfdaşlarına qarşı əlavə hücumlar olmamalıdır.

Президент США Дональд Трамп рекомендовал канцлеру Германии уделять больше времени российско-украинской войне. Он также подчеркнул важность невмешательства в действия тех, кто устраняет иранскую угрозу.
Редакция сообщает, что канцлер Германии Фридрих Мерц, в свою очередь, призвал Иран сесть за стол переговоров. Он отметил, что Тегеран должен прекратить тактику затягивания и перестать держать в заложниках весь регион, а в конечном итоге и весь мир.
Согласно заявлению Мерца, военная ядерная программа Ирана должна быть прекращена. Кроме того, не должно быть никаких дополнительных нападений на Израиль и его партнеров в регионе.