Tramp Mertsə çağırış etdi, o da sözünü dəyişdi
ABŞ prezidenti Donald Tramp Almaniya kanslerinə Rusiya-Ukrayna müharibəsinə daha çox vaxt ayırmağı tövsiyə edib. O, həmçinin İran təhdidini aradan qaldıranlara müdaxilə etməməyin vacibliyini vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Almaniya kansleri Fridrix Mers öz növbəsində İranı danışıqlar masasına gəlməyə çağırıb. O qeyd edib ki, Tehran gecikdirmə taktikalarına son qoymalı və bütün regionu, nəticədə isə bütün dünyanı girov saxlamağı dayandırmalıdır.
Mersin bəyanatına görə, İranın hərbi nüvə proqramına son qoyulmalıdır. Bundan əlavə, İsrailə və onun regiondakı tərəfdaşlarına qarşı əlavə hücumlar olmamalıdır.

US President Donald Trump advised the German Chancellor to dedicate more time to the Russia-Ukraine war. He also emphasized the importance of not interfering with those who eliminate the Iranian threat.
The editorial office reports that German Chancellor Friedrich Merz, in turn, called on Iran to come to the negotiating table. He noted that Tehran must end its delaying tactics and stop holding the entire region, and consequently the entire world, hostage.
According to Merz's statement, Iran's military nuclear program must be ended. Furthermore, there should be no additional attacks against Israel and its partners in the region.