Tramp İran və İsraillə bağlı yeni açıqlamalar verib
ABŞ-nin keçmiş prezidenti Donald Trampın İran və İsraillə bağlı son açıqlamaları diqqət çəkib. Trampın sözlərinə görə, hər iki ölkə "yaxşı bir razılaşma" əldə etməyə maraqlıdır. Bu açıqlamalar, regionda gərginliyin artdığı bir vaxtda, siyasi dairələrdə müzakirələrə səbəb olub.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp, N12-yə verdiyi müsahibədə, İran və İsraillə bağlı mövqeyini açıqlayıb. O, "Ya razılaşma əldə edəcəyik, ya da keçən dəfəki kimi çox sərt bir şey etməli olacağıq", - deyə bildirib. Trampın bu ifadəsi, regiondakı gərginliyin aradan qaldırılması üçün diplomatik addımların atılmasının vacibliyini vurğulayır.
Trampın bu açıqlamaları, onun prezidentliyi dövründə İranla bağlı siyasətinin davamı kimi də qiymətləndirilə bilər. Keçmiş prezident, İranla nüvə sazişindən çıxmış və bu ölkəyə qarşı sanksiyalar tətbiq etmişdi. Onun bu addımları, regionda gərginliyin artmasına səbəb olmuşdu. Trampın indi də "sərt bir şey" etməyə hazır olduğunu bildirməsi, gələcək siyasətinin necə olacağına dair suallar yaradır. Trampın sözləri, həmçinin, İran və İsrailin razılaşma əldə etmək istəyi ilə bağlıdır. Bu, regionda sülh və sabitliyin təmin olunması üçün müsbət bir addım kimi dəyərləndirilə bilər.

Trump Makes New Statements on Iran and Israel
Former US President Donald Trump's latest statements concerning Iran and Israel have drawn attention. According to Trump, both countries are interested in reaching a "good deal." These statements have led to discussions in political circles at a time of increasing tension in the region.
Redaksiya reports that Trump, in an interview with N12, explained his position on Iran and Israel. He stated, "Either we will reach a deal, or we will have to do something very tough, like last time." Trump's statement emphasizes the importance of taking diplomatic steps to de-escalate tensions in the region.
Trump's statements can also be seen as a continuation of his policy towards Iran during his presidency. The former president withdrew from the Iran nuclear deal and imposed sanctions against the country. These actions led to increased tensions in the region. Trump's announcement that he is ready to do "something tough" again raises questions about his future policy. Trump's words are also related to Iran and Israel's desire to reach an agreement. This can be assessed as a positive step towards ensuring peace and stability in the region.