Tramp: “Bu görüş mənim ən vacib toplantımdır”. Ərdoğan: "Razı qaldım"
ABŞ Prezidenti Donald Tramp BMT çərçivəsində müsəlman ölkələri ilə keçirdiyi görüş barədə danışıb. O, bu görüşü ən mühüm toplantılardan biri adlandırıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp çıxışında “burada 32 görüş keçirdik. Amma bu, çox vacibdir, çünki biz bir şeyi bitirəcəyik. Bu, yəqin ki, heç vaxt başlamamalı idi” sözlərini işlədib.
Trampın sözlərinə görə, Qəzzada müharibəyə son qoymaq üçün aparılan bu müzakirələr regionun gələcəyi baxımından həlledici əhəmiyyət daşıyır.
Diqqət çəkən məqamlardan biri isə Türkiyə prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdğanın protokol gərəyi ABŞ prezidenti Donald Trampın yanında, başda oturması olub.
Görüşdən dərhal sonra Ərdoğan jurnalistlərin suallarını cavablayarkən, CNN Türk jurnalisti Yunus Paksoyun ünvanladığı suala "Mən razıyam" cavabını verib.

Президент США Дональд Трамп рассказал о своей встрече с мусульманскими странами в рамках ООН. Он назвал эту встречу одной из самых важных.
Редакция сообщает, что в своем выступлении Трамп сказал: «Мы провели здесь 32 встречи. Но эта очень важна, потому что мы что-то закончим. Это, вероятно, никогда не должно было начинаться».
По словам Трампа, эти переговоры, направленные на прекращение войны в Газе, имеют решающее значение для будущего региона.
Одним из примечательных моментов стало то, что президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган, согласно протоколу, сидел рядом с президентом США Дональдом Трампом, во главе стола.
Сразу после встречи, отвечая на вопросы журналистов, Эрдоган на вопрос, заданный журналистом CNN Türk Юнусом Паксоем, ответил: «Я доволен».