Tramp: “Bu görüş mənim ən vacib toplantımdır”. Ərdoğan: "Razı qaldım"
ABŞ Prezidenti Donald Tramp BMT çərçivəsində müsəlman ölkələri ilə keçirdiyi görüş barədə danışıb. O, bu görüşü ən mühüm toplantılardan biri adlandırıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp çıxışında “burada 32 görüş keçirdik. Amma bu, çox vacibdir, çünki biz bir şeyi bitirəcəyik. Bu, yəqin ki, heç vaxt başlamamalı idi” sözlərini işlədib.
Trampın sözlərinə görə, Qəzzada müharibəyə son qoymaq üçün aparılan bu müzakirələr regionun gələcəyi baxımından həlledici əhəmiyyət daşıyır.
Diqqət çəkən məqamlardan biri isə Türkiyə prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdğanın protokol gərəyi ABŞ prezidenti Donald Trampın yanında, başda oturması olub.
Görüşdən dərhal sonra Ərdoğan jurnalistlərin suallarını cavablayarkən, CNN Türk jurnalisti Yunus Paksoyun ünvanladığı suala "Mən razıyam" cavabını verib.

US President Donald Trump spoke about his meeting with Muslim countries within the UN framework. He called this meeting one of the most important gatherings.
The editorial office reports that in his speech, Trump used the words: “We had 32 meetings here. But this is very important because we are going to finish something. This probably should have never started.”
According to Trump, these discussions, held to end the war in Gaza, are of decisive importance for the future of the region.
One of the notable points was that Turkish President Recep Tayyip Erdoğan, as per protocol, sat next to US President Donald Trump, at the head of the table.
Immediately after the meeting, when Erdoğan was answering journalists' questions, he responded to a question posed by CNN Türk journalist Yunus Paksoy with "I am satisfied."