Apple şirkətinin hazırkı baş icraçı direktoru Tim Kuk, vəzifədə qalma müddəti baxımından şirkətin qurucularından Stiv Cobsu geridə qoydu. Kuk, 5091 gündür Apple-ın rəhbəri vəzifəsində çalışaraq, Cobsun ümumilikdə 5090 günlük baş icraçı direktorluq müddətini üstələdi. Bu hadisə ilə Kuk, Apple tarixində ən uzun müddət baş icraçı direktor vəzifəsini tutan şəxs oldu.
Redaksiya məlumat verir ki, Tim Kukun Apple-ın rəhbəri kimi fəaliyyəti, şirkətin məhsul çeşidinin genişlənməsi, xüsusilə də iPhone, iPad və Apple Watch kimi yeni məhsulların bazara çıxarılması ilə yadda qalıb. Onun rəhbərliyi altında Apple, dünyanın ən dəyərli şirkətlərindən birinə çevrildi, eyni zamanda, əməliyyat sistemlərinin təkmilləşdirilməsi və ekosisteminin genişləndirilməsi istiqamətində də mühüm addımlar atıldı. Kuk, həmçinin, şirkətin davamlılıq və sosial məsuliyyət prinsiplərinə sadiq qalması ilə də tanınır.
Stiv Cobsun mirası, Apple-ın innovasiya və dizayn sahəsindəki liderliyini müəyyən etdi. Kuk isə bu mirası qoruyaraq, şirkətin maliyyə uğurlarını artırdı və yeni bazarlara çıxmasına nail oldu. Onun rəhbərliyi altında Apple, təkcə texnologiya deyil, həm də istehlakçı mədəniyyətinin ayrılmaz hissəsinə çevrildi. Kukun uzun müddətli rəhbərliyi, şirkətin davamlı inkişafı və gələcək strategiyaları üçün mühüm əhəmiyyət kəsb edir.

Тим Кук обошел Стива Джобса
Нынешний генеральный директор Apple Тим Кук обошел одного из основателей компании, Стива Джобса, по продолжительности пребывания в должности. Кук занимает пост главы Apple уже 5091 день, превысив общий срок пребывания Джобса на посту генерального директора, который составлял 5090 дней. Таким образом, Кук стал самым долгосрочным генеральным директором в истории Apple.
Redaksiya сообщает, что деятельность Тима Кука на посту главы Apple запомнилась расширением ассортимента продукции компании, в частности, выводом на рынок новых продуктов, таких как iPhone, iPad и Apple Watch. Под его руководством Apple превратилась в одну из самых дорогих компаний мира, при этом были предприняты важные шаги по совершенствованию операционных систем и расширению ее экосистемы. Кук также известен своей приверженностью принципам устойчивого развития и социальной ответственности компании.
Наследие Стива Джобса определило лидерство Apple в области инноваций и дизайна. Кук же, сохраняя это наследие, увеличил финансовые успехи компании и добился выхода на новые рынки. Под его руководством Apple стала неотъемлемой частью не только технологий, но и потребительской культуры. Долгосрочное руководство Кука имеет важное значение для устойчивого развития компании и ее будущих стратегий.