TikTok sosial media platforması və turnir təşkilatçısı arasında əməkdaşlıq, 2026 FİFA Dünya Kubokunun videolarını TikTok-da izləməyi planlaşdırmayanları belə, baş barmaqlarını hazırlamağa sövq edə bilər. Bu əməkdaşlıq, futbol həyəcanını milyonlarla insana çatdırmaq məqsədi daşıyır.
Redaksiya məlumat verir ki, TikTok, Dünya Kuboku üçün FİFA-nın ilk "üstünlük verilən platforması"dır. Bu ayın əvvəlində FİFA-nın verdiyi açıqlamaya görə, bu, TikTok-un Dünya Kuboku haqqında daha çox məlumat verməsini, o cümlədən orijinal məzmun təqdim etməsini və hətta bəzi oyunların canlı yayımlarını təmin etməsini nəzərdə tutur. FİFA-nın baş katibi Mattias Qrafström bildirib ki, FİFA-nın məqsədi 2026 FİFA Dünya Kubokunun həyəcanını mümkün qədər çox pərəstişkarla bölüşməkdir.
Bu turnir, 11 iyun - 19 iyul tarixləri arasında Kanadada, Meksikada və ABŞ-da 16 şəhərdə keçiriləcək. TikTok-da məzmun, oyun biletləri və baxış məlumatları, eləcə də xüsusi stikerlər və filtrlər kimi iştirak təşviqləri tapmaq üçün FİFA Dünya Kuboku 2026 mərkəzindən istifadə edə bilərsiniz. ABŞ-da Dünya Kuboku oyunları Fox və FS1 kanallarında canlı yayımlanacaq. Kabeliniz yoxdursa, bu kanalları ehtiva edən YouTube TV kimi canlı TV yayım xidmətindən istifadə edə bilərsiniz. Bundan əlavə, hər bir oyun Fox One və Fox Sports tətbiqində canlı yayımlanacaq. Bu əməkdaşlıq, futbol azarkeşlərinə sevdikləri oyunları izləmək üçün yeni və interaktiv yollar təqdim edir.

TikTok и ФИФА: началось сотрудничество к Чемпионату мира 2026
Сотрудничество между социальной медиаплатформой TikTok и организатором турнира может побудить даже тех, кто не планировал смотреть видео с Чемпионата мира по футболу ФИФА 2026 года на TikTok, подготовить свои большие пальцы. Это сотрудничество направлено на то, чтобы донести футбольные эмоции до миллионов людей.
Redaksiya сообщает, что TikTok является первой "приоритетной платформой" ФИФА для Чемпионата мира. Согласно заявлению ФИФА, сделанному ранее в этом месяце, это означает, что TikTok будет предоставлять больше информации о Чемпионате мира, включая оригинальный контент и даже прямые трансляции некоторых матчей. Генеральный секретарь ФИФА Маттиас Графстрём заявил, что цель ФИФА — поделиться азартом Чемпионата мира по футболу ФИФА 2026 года с как можно большим количеством болельщиков.
Турнир пройдет с 11 июня по 19 июля в 16 городах Канады, Мексики и США. Вы можете использовать центр Чемпионата мира по футболу ФИФА 2026 года на TikTok, чтобы найти информацию о билетах на матчи и трансляциях, а также стимулы для участия, такие как специальные стикеры и фильтры. Матчи Чемпионата мира в США будут транслироваться в прямом эфире на каналах Fox и FS1. Если у вас нет кабельного телевидения, вы можете воспользоваться услугой потокового вещания в прямом эфире, такой как YouTube TV, которая включает эти каналы. Кроме того, каждый матч будет транслироваться в прямом эфире на Fox One и в приложении Fox Sports. Это сотрудничество предлагает болельщикам футбола новые и интерактивные способы просмотра любимых игр.