TikTok sosial media platforması və turnir təşkilatçısı arasında əməkdaşlıq, 2026 FİFA Dünya Kubokunun videolarını TikTok-da izləməyi planlaşdırmayanları belə, baş barmaqlarını hazırlamağa sövq edə bilər. Bu əməkdaşlıq, futbol həyəcanını milyonlarla insana çatdırmaq məqsədi daşıyır.
Redaksiya məlumat verir ki, TikTok, Dünya Kuboku üçün FİFA-nın ilk "üstünlük verilən platforması"dır. Bu ayın əvvəlində FİFA-nın verdiyi açıqlamaya görə, bu, TikTok-un Dünya Kuboku haqqında daha çox məlumat verməsini, o cümlədən orijinal məzmun təqdim etməsini və hətta bəzi oyunların canlı yayımlarını təmin etməsini nəzərdə tutur. FİFA-nın baş katibi Mattias Qrafström bildirib ki, FİFA-nın məqsədi 2026 FİFA Dünya Kubokunun həyəcanını mümkün qədər çox pərəstişkarla bölüşməkdir.
Bu turnir, 11 iyun - 19 iyul tarixləri arasında Kanadada, Meksikada və ABŞ-da 16 şəhərdə keçiriləcək. TikTok-da məzmun, oyun biletləri və baxış məlumatları, eləcə də xüsusi stikerlər və filtrlər kimi iştirak təşviqləri tapmaq üçün FİFA Dünya Kuboku 2026 mərkəzindən istifadə edə bilərsiniz. ABŞ-da Dünya Kuboku oyunları Fox və FS1 kanallarında canlı yayımlanacaq. Kabeliniz yoxdursa, bu kanalları ehtiva edən YouTube TV kimi canlı TV yayım xidmətindən istifadə edə bilərsiniz. Bundan əlavə, hər bir oyun Fox One və Fox Sports tətbiqində canlı yayımlanacaq. Bu əməkdaşlıq, futbol azarkeşlərinə sevdikləri oyunları izləmək üçün yeni və interaktiv yollar təqdim edir.

The collaboration between the social media platform TikTok and the tournament organizer might make even those not planning to watch videos of the 2026 FIFA World Cup on TikTok prepare their thumbs. This partnership aims to bring football excitement to millions of people.
Redaksiya reports that TikTok is FIFA's first "preferred platform" for the World Cup. According to a statement from FIFA earlier this month, this means TikTok will provide more information about the World Cup, including original content and even live broadcasts of some matches. FIFA Secretary General Mattias Grafström stated that FIFA's goal is to share the excitement of the 2026 FIFA World Cup with as many fans as possible.
This tournament will be held from June 11 to July 19 in 16 cities across Canada, Mexico, and the USA. You can use the FIFA World Cup 2026 hub on TikTok to find match tickets and viewing information, as well as participation incentives like special stickers and filters. World Cup matches in the USA will be broadcast live on Fox and FS1. If you don't have cable, you can use a live TV streaming service like YouTube TV, which includes these channels. Additionally, every match will be streamed live on Fox One and the Fox Sports app. This collaboration offers football fans new and interactive ways to watch their favorite games.