"Tesla"nın avtopilot sistemi yalnız abunəlik əsasında əlçatan olacaq
Cari ilin fevral ayından etibarən "Tesla" şirkətinin "Full Self-Driving" (FSD) avtopilot sistemi yalnız abunəlik əsasında əlçatan olacaq.
Bu barədə şirkət rəhbəri, amerikalı sahibkar İlon Mask "X" sosial şəbəkə hesabında məlumat verib.
Mask qeyd edib ki, "Tesla" fevralın 14-dən sonra FSD-nin satışını dayandıracaq. Bundan sonra FSD yalnız aylıq abunəlik vasitəsilə əlçatan olacaq.
Şirkətin məlumatına görə, hazırda sistemi 8 min dollara almaq və ya 99 dollara aylıq abunəlik rəsmiləşdirmək mümkündür. Lakin Mask yeni abunəliyin qiymətinin nə qədər olacağını dəqiqləşdirməyib.
Avtopilot sistemi yolda manevrlər etmək, naviqasiya və müstəqil parkinq funksiyalarını yerinə yetirmək üçün nəzərdə tutulub (Valyuta)

Starting this February, Tesla's "Full Self-Driving" (FSD) autopilot system will only be accessible through a subscription model.
This was announced by the company's CEO, American entrepreneur Elon Musk, on his "X" social media account.
Musk noted that Tesla will stop selling FSD after February 14th. After this date, FSD will only be available through a monthly subscription.
According to the company, it is currently possible to purchase the system for $8,000 or subscribe monthly for $99. However, Musk did not specify the price of the new subscription.
The autopilot system is designed to perform maneuvers on the road, navigation, and independent parking functions (Currency)