"Tesla"nın avtopilot sistemi yalnız abunəlik əsasında əlçatan olacaq
Cari ilin fevral ayından etibarən "Tesla" şirkətinin "Full Self-Driving" (FSD) avtopilot sistemi yalnız abunəlik əsasında əlçatan olacaq.
Bu barədə şirkət rəhbəri, amerikalı sahibkar İlon Mask "X" sosial şəbəkə hesabında məlumat verib.
Mask qeyd edib ki, "Tesla" fevralın 14-dən sonra FSD-nin satışını dayandıracaq. Bundan sonra FSD yalnız aylıq abunəlik vasitəsilə əlçatan olacaq.
Şirkətin məlumatına görə, hazırda sistemi 8 min dollara almaq və ya 99 dollara aylıq abunəlik rəsmiləşdirmək mümkündür. Lakin Mask yeni abunəliyin qiymətinin nə qədər olacağını dəqiqləşdirməyib.
Avtopilot sistemi yolda manevrlər etmək, naviqasiya və müstəqil parkinq funksiyalarını yerinə yetirmək üçün nəzərdə tutulub (Valyuta)

Автопилот Tesla станет доступен только по подписке
С февраля текущего года система автопилота Tesla "Full Self-Driving" (FSD) будет доступна только по подписке.
Об этом сообщил глава компании, американский предприниматель Илон Маск в своем аккаунте в социальной сети "X".
Маск отметил, что Tesla прекратит продажу FSD после 14 февраля. После этого FSD будет доступен только через ежемесячную подписку.
По данным компании, в настоящее время систему можно приобрести за 8 тысяч долларов или оформить ежемесячную подписку за 99 долларов. Однако Маск не уточнил, сколько будет стоить новая подписка.
Система автопилота предназначена для выполнения маневров на дороге, навигации и функций самостоятельной парковки (Валюта)