Tesla şirkətinin "Model Y" modelinin ümumi satış rəqəmləri 4 milyonu keçib. Bu məlumata görə, "Model Y" şirkətin ən çox satılan avtomobili olaraq mövqeyini möhkəmləndirir. Bu model, Türkiyədə də uzun müddətdir ki, rəsmi olaraq satılır və tam elektrikli avtomobil bazarında ön sıralarda yer alır.
Redaksiya məlumat verir ki, "Model Y" modelinin çoxsaylı fərqli versiyaları mövcuddur. Tamamilə elektrikli avtomobil denildikdə ilk ağla gələn modellərdən biri olan "Model Y", bəyənməyənləri çox olsa da, yüksək satış rəqəmlərinə nail olmağa davam edir. Bu uğur, şirkətin elektrikli nəqliyyat vasitələri bazarındakı güclü mövqeyini bir daha təsdiqləyir.
Qeyd olunur ki, "Tesla Model Y"nin ümumi satış rəqəmlərinin 4 milyonu keçməsi xəbəri ilk dəfə "Teknoloji xəbərləri - LOG" saytında yayımlanıb. Bu statistik göstərici, Tesla-nın qlobal bazarda əldə etdiyi nailiyyətlərin əhəmiyyətini vurğulayır. Şirkətin strategiyası və istehsal gücü, elektrikli avtomobil sənayesində liderliyini qorumağa imkan verir.

Tesla's Model Y has surpassed a total of 4 million units sold. According to this information, the Model Y is strengthening its position as the company's best-selling car. This model has also been officially sold in Turkey for a long time and holds a leading position in the fully electric car market.
Redaksiya reports that numerous different versions of the Model Y are available. The Model Y, one of the first models that comes to mind when talking about fully electric cars, continues to achieve high sales figures despite having many detractors. This success once again confirms the company's strong position in the electric vehicle market.
It is noted that the news of Tesla Model Y's total sales exceeding 4 million was first published on the website "Technology News - LOG". This statistical indicator highlights the significance of Tesla's achievements in the global market. The company's strategy and production capacity allow it to maintain its leadership in the electric car industry.