Təhsil və texnologiya sahələri üçün yeni cheatsheet platforması təqdim olunub
Yeni istifadəyə verilmiş onlayn platforma müxtəlif sahələr üzrə qısa və sistemli məlumat bazası təqdim etməklə istifadəçilərin gündəlik ehtiyaclarını qarşılamağı hədəfləyir. Məlumata görə, resurs proqramlaşdırmadan dizayna, texnoloji alətlərdən gündəlik rəqəmsal vərdişlərə qədər geniş mövzuları əhatə edir.
Redaksiya xəbər verir ki, platformada Python, JavaScript, Java, C++, Rust və digər proqramlaşdırma dilləri ilə yanaşı Docker, Git, Kubernetes kimi alətlər üzrə də xülasə materiallar toplanıb. Məlumatlar qısa, anlaşılan və praktik formada təqdim olunur.
Resursda həmçinin ChatGPT-dən istifadə məsləhətləri, müxtəlif tətbiqlər üzrə klaviatura qısayolları, eləcə də kreativ sahələr üçün Blender, Photoshop, Figma və Audacity kimi proqramlara dair əsas bilgilər yer alır. Oyunlar üzrə də seçilmiş mövzuların daxil edildiyi bildirilir.
Bildirilir ki, platforma fərqli peşə və maraq sahibləri üçün nəzərdə tutulub və istifadəsi ödənişsizdir. Məqsəd istifadəçilərin çoxsaylı mənbələrə ehtiyacını azaltmaq və məlumatı bir məkanda cəmləşdirməkdir.

Представлена новая платформа чит-листов для сфер образования и технологий
Новая онлайн-платформа призвана удовлетворить повседневные потребности пользователей, предоставляя краткую и систематизированную базу данных по различным областям. Ресурс охватывает широкий спектр тем, от программирования до дизайна, от технологических инструментов до повседневных цифровых навыков.
Как сообщает редакция, на платформе собраны обзорные материалы по таким языкам программирования, как Python, JavaScript, Java, C++, Rust, а также по таким инструментам, как Docker, Git, Kubernetes. Информация представлена в краткой, понятной и практичной форме.
Ресурс также содержит советы по использованию ChatGPT, сочетания клавиш для различных приложений, а также основную информацию по таким программам, как Blender, Photoshop, Figma и Audacity для творческих областей. Сообщается, что включены также избранные темы по играм.
Отмечается, что платформа предназначена для людей с различными профессиями и интересами, и ее использование бесплатно. Цель состоит в том, чтобы уменьшить потребность пользователей в многочисленных источниках и консолидировать информацию в одном месте.