Böyük çəkidə keçmiş dünya çempionu Tayson Fyuri rəsmi olaraq 2026-cı ilin onun böyük boks arenasına möhtəşəm qayıdış ili olacağını təsdiqlədi. Uzun müddət fasilədən sonra 37 yaşlı idmançı İnstaqramda "Return of the Mac" şüarı altında karyerasını bərpa etməsi barədə iddialı bir bəyanat dərc edərək susqunluğunu pozdu.
Redaksiya Unian-a istinadən məlumat verir ki, Fyuri müraciətində yaşının onun idman həvəsini azaltmadığını və hələ də döyüş formasında olduğunu bildirib. "Bir müddət yox idim, amma indi qayıtdım. 37 yaşım var və hələ də sıradayam. Kişilərin üzünə yumruq vurmaqdan və bunun üçün pul qazanmaqdan daha yaxşı heç nə yoxdur", - deyə Fyuri bildirib.
Bundan əvvəl UNİAN xəbər vermişdi ki, Fyuri bu yaxınlarda Usiki "dağıda biləcək" yeganə boksçunun adını çəkib. "Boks gənclərin oyunudur. Bu boksçu bu divizionda bütün qocaları - Usiki, Coşua, Miller, kim olursa olsun, hətta Canqı, hətta Luis Ortisi də dağıdacaq", - deyə o vurğulayıb.

Former heavyweight world champion Tyson Fury has officially confirmed that 2026 will be the year of his spectacular return to the boxing arena. After a long break, the 37-year-old athlete broke his silence with an ambitious statement on Instagram about resuming his career under the slogan "Return of the Mac."
Redaksiya, citing Unian, reports that Fury stated in his address that his age has not diminished his passion for sports and that he is still in fighting shape. "I was gone for a while, but now I'm back. I'm 37 years old and still in the game. There's nothing better than punching men in the face and getting paid for it," Fury said.
Earlier, UNIAN reported that Fury recently named the only boxer who could "destroy" Usyk. "Boxing is a young man's game. This boxer will destroy all the old guys in this division - Usyk, Joshua, Miller, whoever it is, even Zhang, even Luis Ortiz," he emphasized.