“Tarqovı”da qanunsuz fotoqraflıq edən gənc – 4 sutkalıq həbs olundu
Səbail rayonunun Nigar Rəfibəyli küçəsində - Fəvvarələr Meydanının yaxınlığında müvafiq icazəsi və sənədləri olmadan küçədə fotoqraflıq edən 2001-ci il təvəllüdlü F.Kərimov (şərti) saxlanılıb. Bu zaman onun aqressiv reaksiyalar verərək müqavimət göstərdiyi, uca səslə söyüş söyərək tabesizlik etdiyi bildirilib.
İctimai asayişi pozan şəxs barəsində Səbail RPİ-nin 9-cu Polis Bölməsində protokol tərtib edilib və məhkəməyə göndərilib.
Səbail Rayon Məhkəməsində keçirilən iclasda 24 yaşlı fotoqraf küçə ticarəti üçün müvafiq icazə alınmalı olduğunu bilmədiyini deyib və ictimai asayişi pozduğuna görə peşman olduğunu bildirib.

В центре Баку к ответственности привлечен человек, занимавшийся незаконной уличной торговлей.
На улице Нигяр Рафибейли в Сабаильском районе – недалеко от Площади Фонтанов – был задержан Ф. Керимов (условно), 2001 года рождения, который занимался уличной фотосъемкой без соответствующего разрешения и документов. Сообщается, что при задержании он оказывал сопротивление, проявляя агрессивную реакцию, и не подчинялся, громко ругаясь.
В отношении лица, нарушившего общественный порядок, в 9-м отделении полиции Сабаильского РУП был составлен протокол, который был направлен в суд.
На заседании, состоявшемся в Сабаильском районном суде, 24-летний фотограф заявил, что не знал о необходимости получения соответствующего разрешения на уличную торговлю, и выразил сожаление по поводу нарушения общественного порядка.
Суд признал его виновным в мелком хулиганстве и назначил 4 суток административного ареста. (Qafqazinfo)